1 811 145 tekstów, 17 670 poszukiwanych i 1 224 oczekujących
Glass Animals
glass_animals

Glass Animals to zespół założony w 2012 roku w Oksfordzie, w którego skład wchodzą Dave Bayley (główny wokal, gitara, tamburyn), Drew MacFarlane (gitara, klawisze, chórki), Edmund Irwin-Singer (gitara basowa, klawisze, chórki) i Joe Seaward (perkusja).

Grupa nagrała pierwszą EP-kę "Leaflings" w 2012 roku. W 2013 roku ukazała się EP-ka "Glass Animals". 9 czerwca 2014 roku zespół wydał pierwszy album "Zaba". W 2016 powstał kolejny, How to be a Human Being, który zdobył uznanie krytyków.

Bayley, MacFarlane, Irwin-Singer i Seaward przyjaźnili się już w szkole średniej. W 2010 roku, podczas studiów, założyli Glass Animals. 28 maja 2012 roku, wydali pierwszy minialbum Leaflings, zawierający singiel "Cocoa Hooves", pod szyldem niezależnej wytwórni Kaya Kaya Records. Kiedy producent Adele, Paul Epworth, zobaczył Glass Animals występujących w Londynie namówił ich do dołączenia do swojej wytwórni Wolf Tone.

W 2013 roku, zespół wypuścił kolejny singiel zatytułowany "Black Mambo", który pojawił się na drugim minialbumie. Lider zespołu, David Bayley zapytany co zespół robił w czasie między wydaniem "Black Mambo" i albumu debiutanckiego odpowiedział: "Nie wiedzieliśmy nic o branży muzycznej ani świecie muzyki. Staraliśmy się rozgryźć kim jesteśmy, co nam się podoba".

Następny rok przyniósł takie single jak: "Pools", "Gooey" i "Hazey".

Wszystkie wcześniej wydane single znalazły się wkrótce, 6 czerwca 2014, na debiutanckiej płycie ZABA. Album zgarnął w większości pozytywne recenzje i przyniósł Glass Animals 7 milionów słuchaczy na Spotify.

16 maja 2016 roku, Glass Animals wydali singiel "Life Itself", który pojawił się na drugim albumie How to Be a Human Being. Utwór wyróżnia się bardziej szumliwym, perkusyjnym dźwiękiem niż poprzednie single zespołu. Dave Bayley twierdził w wywiadzie, że piosenka jest "o gościu, mającym obsesję na punkcie science-fiction i spędzającym większość czasu samotnie, wymyślając dziwne rzeczy i pisząc historie o mieczach świetlnych lub szukając obcych w Google Maps". Teledysk do "Life Itself" został wydany 7 czerwca 2016 roku. Zespół stworzył również stronę internetową raygun123.com, której właścicielem jest główny bohater piosenki.

25 lipca tego samego roku, Glass Animals wydali wraz z teledyskiem drugi singiel "Youth". Piosenka rzekomo opisuję historię, którą obcy opowiedział zespołowi, o swoim synie. Dave Bayley powiedział w wywiadzie, że dziwna kombinacja szczęścia, smutku i nostalgii w piosence sprawiła, że jego serce "jakby się rozdarło, ale w ten dziwny optymistyczny sposób. Zamiarem utworu była właśnie ta mieszanka emocji." Glass Animals ujawinili również, że kolejny album będzie podążał śladami "Life Itself" i "Youth". 15 sierpnia ogłosili powstanie strony internetowej poświęconej piosence "Youth" - Dizzy on Coffeine.

Cztery dni przed premierą kolejnego albumu, 22 sierpnia, zespół wydał trzeci singiel "Season 2, Episode 3", opowiadający o dziewczynie, która "spędza całe dnie oglądając telewizję, wylegując się, nic nie robiąc, będąc pod wpływem marihuany i jedząc majonez ze słoika."

Pełny album How to Be a Human Being został wydany 26 sierpnia 2016 roku przez wytwórnie Wolf Tone i Caroline International w Europie oraz Harvest Records w Stanach Zjednoczonych. Reakcje krytyków były mieszane, aczkolwiek album zdobył uznanie wielu z nich. 4 stycznia 2017 roku, Glass Animals wystąpili z utworem "Pork Soda" podczas The Late Late Show, prowadzonego przez Jamesa Cordena.

Po tym występie Glass Animals odwiedzili St Jerome's Laneway Festival w aż sześciu różnych miastach (m.in. w Sydney, Singapurze czy Auckland). Podczas wizyty w Australii, lider zespołu Dave Bayley rozpoczął współpracę z kompozytorem i producentem muzyki elektronicznej Flume. Jego wokale znalazły się na mini albumie artysty Skin Companion w utworze "Fantastic".

7 marca 2017 Glass Animals wypuścili, wraz z teledyskiem i stroną internetową, kolejny utwór z albumu How to Be a Human Being, "Pork Soda".

1. Zaba (2014)

tekstowo.pl
1 811 145 tekstów, 17 670 poszukiwanych i 1 224 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności