tekstowo.pl
1 695 815 tekstów w serwisie, 17 423 poszukiwanych i 645 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Foxy Shazam
Fanów: 18
Zobacz teksty piosenek >
foxy_shazam
O wykonawcy Płyty

Rodzice założyciela i wokalisty, Erica Nally, mimo iż nie należeli do majętnych, w pełni popierali zainteresowania muzyczne syna i wyposażyli zespół w tanie gitary i wzmacniacze, zawożąc też na festiwal rodzinny "Thunderbird". Wkrótce po ustabilizowaniu składu, zespół zarejestrował album Flamingo Trigger, wydany niezależnie, a następnie skupił się na jego promocji poprzez koncertowanie. Niedługo po tym, Foxy podpisał kontrakt z Ferret Records i nagrał swój drugi album Introduction który został wyprodukowany przez Caseya Batesa (współpracujący m.in. z Chiodos, Portugal. The Man), a wydany w dniu 22 stycznia 2008 roku. W następnym roku zespół zabrał się za nagrywanie swojej kolejnej płyty, za produkcję której odpowiadał John Feldmann. Tymczasem Foxy Shazam podpisali kontrakt z Sire Records (spółka zależna od Warner Brothers) i pod jej skrzydłami wydali swoją trzecią płytę Foxy Shazam w 1 maja 2010 roku. Album zanotował 151 miejsce na prestiżowym zestawieniu Billboard 200 (50. w notowaniu "Rock albums" i 2. w "Heatseekers Albums")

Jak tłumaczy wokalista Eric Nally, który jako jeden z nielicznych białych chłopców uczęszczał, do niemal w całości, murzyńskiego liceum, nazwa "Foxy Shazam" oznaczała, w slangu, po prostu "fajne buty".

1. The Flamingo Trigger (2005)

2. Introducing (2008)

3. Foxy Shazam (2010)

Komentarze (1):

kyary
Kyary 13 grudnia 2012 14:55
(+2) + -
Nie rozumiem jak taki bisty zespół może mieć tylko tylu fanów! Trzeba to zmienić!

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności