2 154 564 tekstów, 20 179 poszukiwanych i 904 oczekujących
Florence And The Machine
florence_and_the_machine

Brytyjska grupa spod znaku indie i art rocka, z elementami baroque popu. Nazwę należy tłumaczyć jako współpracę Florence Welch z innymi muzykami, którzy swoją grą uzupełniają jej główny wokal. Obecnie obok niej w składzie grają - Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze) oraz Tom Monger (harfa). Inspiracją dla brzmienia formacji jest szeroko pojęty indie rock.

Wokalistka grupy, Florence Leontine Mary Welch, urodziła się 28 sierpnia 1986 roku w Londynie, jako córka Evelyn Welch, profesor specjalizującej się w studiach nad Renesansem na londyńskim uniwersytecie oraz Nicka Welcha, pracującego w branży reklamowej. Jej dziadkiem był znany satyryk Colin Welch, a wujkiem parodysta Craig Brown.

Od dzieciństwa jej życie naznaczone było cierpieniem i śmiercią. Mając dziesięć lat była świadkiem powolnego umierania dziadka, a cztery lata później jej babka popełniła samobójstwo. Florence często spędzała całe godziny leżąc na podłodze i płacząc. Jedynym ukojeniem okazało się słuchanie muzyki. To wtedy właśnie odkryła artystów, którzy ukształtowali jej gust; z jednej strony divy – Celine Dion, Annie Lennox oraz Kate Bush, z drugiej – formacje – Nirvana, Green Day i Velvet Underground. Nie mogąc sobie poradzić z traumatycznymi osobistymi przeżyciami, w wieku szesnastu lat sięgnęła po ecstasy. Stwierdzono u niej również zaburzenia psychosomatyczne. Po latach przyznała jednak, że w dorosłym życiu stara się trzymać jak najdalej od wszelkiego rodzaju narkotyków.

Przez chwilę była liderką grup – Toxic Cockroaches oraz Ashok. Szybko jednak doszła do przekonania, że nie są to zespoły dla niej i zdecydowała się na zakończenie z nimi współpracy.

Pomysł powołania do życia grupy Florence and the Machine był początkowo swoistym żartem wokalistki. W 2006 roku, zastanawiając się nad nazwą, na godzinę przed koncertem – zaproponowano „Florence Robot is a Machine”, lecz zorientowano się, że jest ona za długa. Podobno artystka wpadła wtedy w prawdziwy szał.

Pięcioosobowy skład formacji stał się faktem w 2007 roku. Skrócono nazwę, do „Florence and the Machine”, a managerem grupy został Mairead Nash, znany z indie/disco duetu Queens of Noize.

Rok później pojawili się na festiwalach - Glastonbury, Reading and Leeds oraz T in the Park. Spotkali się tam z ciepłym przyjęciem. W podobnym tonie wypowiadała się o nich również prasa branżowa. Równocześnie w czerwcu wydali swój debiutancki singiel „Kiss with a Fist’, który znalazł się na soundtracku do filmu „Jennifer’s Body”. Kolejną piosenką był utwór „Dog Days are Over” nagrany bez użycia instrumentów. Zaproponowali też nową wersję utworu „You Got The Love” z repertuaru amerykańskiej piosenkarki soul Candi Staton.

W 2009 roku występy formacji stały się częścią trasy Shockwaves NME Awards. Krytycy oraz publiczność byli pod wrażeniem teatralnej oprawy tych występów, w szczególności dużej ilości kostiumów scenicznych Florence.

W lipcu zespół wydał swój debiutancki album „Lungs”, który w ciągu kolejnych pięciu tygodni doszedł do 2. miejsca na brytyjskiej liście przebojów, tuż za Michaelem Jacksonem. W notowaniach europejskich dotarli do pozycji 13. Na rynku amerykańskim wydawnictwo swoją premierę miało dopiero w październiku. Inspiracją dla tekstów piosenek okazały się przeżycia Florence związane z czasowym zerwaniem ówczesnego związku uczuciowego. Po wydaniu krążka – formacja ruszyła w promocyjną trasę koncertową.

Grupa supportowała między innymi Blur, Duran Duran, White Lies, Friendly Fires oraz Glasvegas. Ich brzmienie krytycy określają mianem „ekscentrycznego angielskiego popu”, a samą Florence jako „jedną z najbardziej obiecujących wokalistek ostatnich lat”. Na dowód tego podają przykład jej wersji utworu „Halo” oryginalnie śpiewanego przez Beyoncé. BBC1 Live Lounge uznało to za jeden z najlepszych coverów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na tej antenie.

Oficjalna strona:
http://florenceandthemachine.net/

1. EP - Are you hurting the one you love (2009)

2. Lungs (2009)

3. Between Two Lungs (2010)

4. Ceremonials (2011)

5. Ceremonials Deluxe (2011)

6. EP - Shake it out (2011)

7. Album Koncertowy - „Live at the Wiltern'' (2012)

8. Album Koncertowy - „MTV Unplagged'' (2012)

9. How Big, How Blue, How Beautiful (2015)

10. How Big, How Blue, How Beautiful Deluxe (2015)

11. High as Hope (2018)

Komentarze (233):

NataliaKwiat 16 czerwca 2018 20:34
(+1)
Utalentowana kobieta i zespół.
Poznałam ten zespół dzięki pewnej parodii na yt, która niestety znikła z tego portalu, ponieważ uzytkownik który ją wstawił usunął kanał.
Z początku nie była do nich przekonana, ale "shake it out" i "spectrum" mi w tym bardzo pomogły. Póki co jestem w trakcie słuchania ich albumów. Myśle, że się nie zawiode na nich.

Ellyth 30 października 2015 17:53 (edytowany 2 razy)
(+2)
Odezwała się ''piękność'' świata.. Nie wygląd się liczy. Co z tego że człowiek jest ładny jeśli jest głupi jak ty..

Pokaż powiązany komentarz ↓

radekizz 18 września 2015 15:39
(+3)
@dawidtomujmonz: Brzydka* Moze się nie zalicza do najpiękniejszych kobiet świata, ale muzykę tworzy świetną i to się liczy. :)

Pokaż powiązany komentarz ↓

stayslayed 06 września 2015 12:24
(+3)
To z kim widzimy się na Open'erze? :)

Mikh 09 sierpnia 2015 17:00
(+3)
@dawidtomujmonz: ... serio?.. znaczy... serio?

Pokaż powiązany komentarz ↓

DavidEchelon13 25 kwietnia 2015 21:12
(+6)
Ona jest taka niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju...tego nie da się skopiować

TaylorCarly1321 21 lutego 2015 19:43
(+6)
Podoba Wam się ,,Kind of Man" ?

Flaws 10 lutego 2015 20:53
(+3)
Możemy się cieszyć (;
https://twitter.com/BBCR1/status/565223946187182084

Mikh 26 października 2014 10:56
(+2)
@ila609: Niestety to nie prawda... nie ma tam fatm'u, a szkoda... :(

Pokaż powiązany komentarz ↓

Mikh 22 sierpnia 2014 22:34
(+4)
@BlackBoss: Tak ma rude włosy. c;

Pokaż powiązany komentarz ↓

tekstowo.pl
2 154 564 tekstów, 20 179 poszukiwanych i 904 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności