1 719 193 tekstów, 18 096 poszukiwanych i 889 oczekujących
Florence And The Machine
florence_and_the_machine

Brytyjska grupa spod znaku indie i art rocka, z elementami baroque popu. Nazwę należy tłumaczyć jako współpracę Florence Welch z innymi muzykami, którzy swoją grą uzupełniają jej główny wokal. Obecnie obok niej w składzie grają - Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze) oraz Tom Monger (harfa). Inspiracją dla brzmienia formacji jest szeroko pojęty indie rock.

Wokalistka grupy, Florence Leontine Mary Welch, urodziła się 28 sierpnia 1986 roku w Londynie, jako córka Evelyn Welch, profesor specjalizującej się w studiach nad Renesansem na londyńskim uniwersytecie oraz Nicka Welcha, pracującego w branży reklamowej. Jej dziadkiem był znany satyryk Colin Welch, a wujkiem parodysta Craig Brown.

Od dzieciństwa jej życie naznaczone było cierpieniem i śmiercią. Mając dziesięć lat była świadkiem powolnego umierania dziadka, a cztery lata później jej babka popełniła samobójstwo. Florence często spędzała całe godziny leżąc na podłodze i płacząc. Jedynym ukojeniem okazało się słuchanie muzyki. To wtedy właśnie odkryła artystów, którzy ukształtowali jej gust; z jednej strony divy – Celine Dion, Annie Lennox oraz Kate Bush, z drugiej – formacje – Nirvana, Green Day i Velvet Underground. Nie mogąc sobie poradzić z traumatycznymi osobistymi przeżyciami, w wieku szesnastu lat sięgnęła po ecstasy. Stwierdzono u niej również zaburzenia psychosomatyczne. Po latach przyznała jednak, że w dorosłym życiu stara się trzymać jak najdalej od wszelkiego rodzaju narkotyków.

Przez chwilę była liderką grup – Toxic Cockroaches oraz Ashok. Szybko jednak doszła do przekonania, że nie są to zespoły dla niej i zdecydowała się na zakończenie z nimi współpracy.

Pomysł powołania do życia grupy Florence and the Machine był początkowo swoistym żartem wokalistki. W 2006 roku, zastanawiając się nad nazwą, na godzinę przed koncertem – zaproponowano „Florence Robot is a Machine”, lecz zorientowano się, że jest ona za długa. Podobno artystka wpadła wtedy w prawdziwy szał.

Pięcioosobowy skład formacji stał się faktem w 2007 roku. Skrócono nazwę, do „Florence and the Machine”, a managerem grupy został Mairead Nash, znany z indie/disco duetu Queens of Noize.

Rok później pojawili się na festiwalach - Glastonbury, Reading and Leeds oraz T in the Park. Spotkali się tam z ciepłym przyjęciem. W podobnym tonie wypowiadała się o nich również prasa branżowa. Równocześnie w czerwcu wydali swój debiutancki singiel „Kiss with a Fist’, który znalazł się na soundtracku do filmu „Jennifer’s Body”. Kolejną piosenką był utwór „Dog Days are Over” nagrany bez użycia instrumentów. Zaproponowali też nową wersję utworu „You Got The Love” z repertuaru amerykańskiej piosenkarki soul Candi Staton.

W 2009 roku występy formacji stały się częścią trasy Shockwaves NME Awards. Krytycy oraz publiczność byli pod wrażeniem teatralnej oprawy tych występów, w szczególności dużej ilości kostiumów scenicznych Florence.

W lipcu zespół wydał swój debiutancki album „Lungs”, który w ciągu kolejnych pięciu tygodni doszedł do 2. miejsca na brytyjskiej liście przebojów, tuż za Michaelem Jacksonem. W notowaniach europejskich dotarli do pozycji 13. Na rynku amerykańskim wydawnictwo swoją premierę miało dopiero w październiku. Inspiracją dla tekstów piosenek okazały się przeżycia Florence związane z czasowym zerwaniem ówczesnego związku uczuciowego. Po wydaniu krążka – formacja ruszyła w promocyjną trasę koncertową.

Grupa supportowała między innymi Blur, Duran Duran, White Lies, Friendly Fires oraz Glasvegas. Ich brzmienie krytycy określają mianem „ekscentrycznego angielskiego popu”, a samą Florence jako „jedną z najbardziej obiecujących wokalistek ostatnich lat”. Na dowód tego podają przykład jej wersji utworu „Halo” oryginalnie śpiewanego przez Beyoncé. BBC1 Live Lounge uznało to za jeden z najlepszych coverów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na tej antenie.

Oficjalna strona:
http://florenceandthemachine.net/

1. EP - Are you hurting the one you love (2009)

2. Lungs (2009)

3. Between Two Lungs (2010)

4. Ceremonials (2011)

5. Ceremonials Deluxe (2011)

6. EP - Shake it out (2011)

7. Album Koncertowy - „Live at the Wiltern'' (2012)

8. Album Koncertowy - „MTV Unplagged'' (2012)

9. How Big, How Blue, How Beautiful (2015)

10. How Big, How Blue, How Beautiful Deluxe (2015)

11. High as Hope (2018)

Komentarze (237):

Trulr 27 listopada 2012 19:58
(+5)
Mój ukochany zespół! Przypominam Wam kochani o akcji na Facebooko - Florence do Polski! ;)

poker 24 listopada 2012 17:54
(+1)
Do kogo przepraszam?!

MissVictoria 22 listopada 2012 18:20
(-11)
Wiem, to dziwne, ale.....jest trochę podobna do Belli Thorne

Pokaż komentarz

linka112 17 listopada 2012 15:55
(+4)
Znowu przypominam o akcji na fb :D

Od tych prawie 3 miesięcy dużo się zmieniło. Czy dobijemy do magicznych 7 tysięcy osób, które chcą, aby Florence zaśpiewała w Polsce na koncercie?
Poprzednim razem prosiłam o zaokrąglenie liczby do 2.000 i dziękuję za wasze wsparcie.
Dołączcie do akcji: http://www.facebook.com/events/153896538074722/?ref=ts&fref=ts

Każda osoba się liczy! :)

konto_usuniete 13 listopada 2012 23:07
(+5)
Taka niewinna na zdjęciach, a wraz z zespołem tworzy tak wielką i piękną muzykę *.*

poker 04 listopada 2012 00:34
(+3)
No właśnie... A jak już coś jest wprowadzane, najczęściej i tak praktycznie nic nie zmienia -.- Albo to ciągłe przyjmowanie błędnych piosenek, lub tych które już są w bazie. Idiotyzm.

NierikaBlue 02 listopada 2012 21:49
(+3)
Niestety, da się to zauważyć nawet czytając sugestie. Ile z nich zostało wprowadzonych w życie? -.-

poker 02 listopada 2012 19:51
(+3)
To prawda, dobrze że zdania są podzielone ;) I oczywiście rękami i nogami podpisuje się pod wypowiedzią o nie kasowaniu komentarzy. Ale tak jak piszesz administracja i tak ma wszystko w 4 literach -.-

NierikaBlue 02 listopada 2012 19:43
(+5)
A zbaczając z tematu, to czytając dyskusje na tej stronie pewna rzecz zaczęła mi bardzo przeszkadzać. DRODZY ADMINI, i tak pewnie tego nie czytacie, ale kij z tym... Nie kasujcie wypowiedzi trolli. A przynajmniej tych, do których odnoszą się komentarze pozostałych użytkowników. Potem to niezwykle głupio wygląda, kiedy była dyskusja, troll został skasowany i nie wiadomo o co chodzi w komentarzach 'odpierających atak'. Taka tam rada na przyszłość, ale znając tą stronę pewnie i tak nic się nie zmieni.

NierikaBlue 02 listopada 2012 12:18
(+6)
Moim zdaniem to właśnie dobrze, że zdania są tak podzielone, bo to oznacza, że muzyka Flo jest zróżnicowana i trafia w wiele gustów :)

tekstowo.pl
1 719 193 tekstów, 18 096 poszukiwanych i 889 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności