1 986 074 tekstów, 18 200 poszukiwanych i 730 oczekujących
Florence And The Machine
florence_and_the_machine

Brytyjska grupa spod znaku indie i art rocka, z elementami baroque popu. Nazwę należy tłumaczyć jako współpracę Florence Welch z innymi muzykami, którzy swoją grą uzupełniają jej główny wokal. Obecnie obok niej w składzie grają - Robert Ackroyd (gitara), Christopher Lloyd Hayden (perkusja), Isabella Summers (klawisze) oraz Tom Monger (harfa). Inspiracją dla brzmienia formacji jest szeroko pojęty indie rock.

Wokalistka grupy, Florence Leontine Mary Welch, urodziła się 28 sierpnia 1986 roku w Londynie, jako córka Evelyn Welch, profesor specjalizującej się w studiach nad Renesansem na londyńskim uniwersytecie oraz Nicka Welcha, pracującego w branży reklamowej. Jej dziadkiem był znany satyryk Colin Welch, a wujkiem parodysta Craig Brown.

Od dzieciństwa jej życie naznaczone było cierpieniem i śmiercią. Mając dziesięć lat była świadkiem powolnego umierania dziadka, a cztery lata później jej babka popełniła samobójstwo. Florence często spędzała całe godziny leżąc na podłodze i płacząc. Jedynym ukojeniem okazało się słuchanie muzyki. To wtedy właśnie odkryła artystów, którzy ukształtowali jej gust; z jednej strony divy – Celine Dion, Annie Lennox oraz Kate Bush, z drugiej – formacje – Nirvana, Green Day i Velvet Underground. Nie mogąc sobie poradzić z traumatycznymi osobistymi przeżyciami, w wieku szesnastu lat sięgnęła po ecstasy. Stwierdzono u niej również zaburzenia psychosomatyczne. Po latach przyznała jednak, że w dorosłym życiu stara się trzymać jak najdalej od wszelkiego rodzaju narkotyków.

Przez chwilę była liderką grup – Toxic Cockroaches oraz Ashok. Szybko jednak doszła do przekonania, że nie są to zespoły dla niej i zdecydowała się na zakończenie z nimi współpracy.

Pomysł powołania do życia grupy Florence and the Machine był początkowo swoistym żartem wokalistki. W 2006 roku, zastanawiając się nad nazwą, na godzinę przed koncertem – zaproponowano „Florence Robot is a Machine”, lecz zorientowano się, że jest ona za długa. Podobno artystka wpadła wtedy w prawdziwy szał.

Pięcioosobowy skład formacji stał się faktem w 2007 roku. Skrócono nazwę, do „Florence and the Machine”, a managerem grupy został Mairead Nash, znany z indie/disco duetu Queens of Noize.

Rok później pojawili się na festiwalach - Glastonbury, Reading and Leeds oraz T in the Park. Spotkali się tam z ciepłym przyjęciem. W podobnym tonie wypowiadała się o nich również prasa branżowa. Równocześnie w czerwcu wydali swój debiutancki singiel „Kiss with a Fist’, który znalazł się na soundtracku do filmu „Jennifer’s Body”. Kolejną piosenką był utwór „Dog Days are Over” nagrany bez użycia instrumentów. Zaproponowali też nową wersję utworu „You Got The Love” z repertuaru amerykańskiej piosenkarki soul Candi Staton.

W 2009 roku występy formacji stały się częścią trasy Shockwaves NME Awards. Krytycy oraz publiczność byli pod wrażeniem teatralnej oprawy tych występów, w szczególności dużej ilości kostiumów scenicznych Florence.

W lipcu zespół wydał swój debiutancki album „Lungs”, który w ciągu kolejnych pięciu tygodni doszedł do 2. miejsca na brytyjskiej liście przebojów, tuż za Michaelem Jacksonem. W notowaniach europejskich dotarli do pozycji 13. Na rynku amerykańskim wydawnictwo swoją premierę miało dopiero w październiku. Inspiracją dla tekstów piosenek okazały się przeżycia Florence związane z czasowym zerwaniem ówczesnego związku uczuciowego. Po wydaniu krążka – formacja ruszyła w promocyjną trasę koncertową.

Grupa supportowała między innymi Blur, Duran Duran, White Lies, Friendly Fires oraz Glasvegas. Ich brzmienie krytycy określają mianem „ekscentrycznego angielskiego popu”, a samą Florence jako „jedną z najbardziej obiecujących wokalistek ostatnich lat”. Na dowód tego podają przykład jej wersji utworu „Halo” oryginalnie śpiewanego przez Beyoncé. BBC1 Live Lounge uznało to za jeden z najlepszych coverów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na tej antenie.

Oficjalna strona:
http://florenceandthemachine.net/

1. EP - Are you hurting the one you love (2009)

2. Lungs (2009)

3. Between Two Lungs (2010)

4. Ceremonials (2011)

5. Ceremonials Deluxe (2011)

6. EP - Shake it out (2011)

7. Album Koncertowy - „Live at the Wiltern'' (2012)

8. Album Koncertowy - „MTV Unplagged'' (2012)

9. How Big, How Blue, How Beautiful (2015)

10. How Big, How Blue, How Beautiful Deluxe (2015)

11. High as Hope (2018)

Komentarze (233):

BlackBoss 15 sierpnia 2014 02:12
(-10)
@visnja: Słyszałaś kiedyś anioła?

Pokaż komentarz Pokaż powiązany komentarz ↓

visnja 14 sierpnia 2014 00:18
(+6)
głos ma jak anioł.

Mikh 25 maja 2014 17:36
(+8)
Tak jak każdy pod swoim ulubionym zespołem pisze, że jest najlepszy na świecie, i mimo, że sam chcę to powiedzieć, to muszę wspomnieć o czymś jeszcze. Zapoznałem się z wieloma zespołami i oprócz FATM'u mam jeszcze wiele innych zespołów, które kocham, ale to Flo ze swoja maszyną zajęli TO miejsce w moim sercu. "Uwiodło" mnie w tym zespole emocje, przesłanie w piosenkach oraz ich styl. Ktoś może się ze mną zgodzić, albo nie, ale według mnie nikt nie powinien się ze sobą kucic jesli chodzi o muzykę. Każdy ma soje zdanie i charakter, ale dla mnie FLORENCE + THE MACHINE to NUMER 1. :)

Mikh 15 maja 2014 20:26 (edytowany 2 razy)
(-1)
komentarz usunięty

7Deluxe13 15 marca 2014 22:42
(+5)
Jedyny taki głos. Uwielbiam! Ulubiona piosenka? Pozostaję wierna Breath Of Life, polecam ;)

ila609 09 lutego 2014 21:00
(+1)
http://florenceandthemachine.pl/wordpress/florence-and-the-machine-w-soundt­racku-pierwszej-czesci-kosoglosa/ wszystkie moje ulubione zespoły!!!

TiredScorpio 10 listopada 2013 18:16 (edytowany 2 razy)
(+4)
@rekin2205: Zgadzam się w stu procentach. Ten jej niesamowity głos, który pasuje do każdej z tych piosenek... Chociaż, szczerze, chciałabym, żeby w nowym albumie powróciła do korzeni, do pierwszej płyty. ♥♡♥♡

Pokaż powiązany komentarz ↓

rose200 15 października 2013 00:09
(+3)
Florence ma taki niesamowity głos.

zuzu9 31 sierpnia 2013 21:57
(+3)
Uwielbiam wszystkie piosenki, ale najbardziej lubię "No Light No Light", "Never Let Me Go" i "Spectrum".

zuzu9 30 sierpnia 2013 11:24
(-1)
@vamp0: To jest niemożliwe.

Pokaż powiązany komentarz ↓

tekstowo.pl
1 986 074 tekstów, 18 200 poszukiwanych i 730 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności