1 736 246 tekstów, 18 244 poszukiwanych i 570 oczekujących
Fever Ray
fever_ray

Fever Ray jest to powstały w 2009 roku, solowy projekt szwedzkiej wokalistki Karin Dreijer Andersson (ur. 7 kwietnia 1975 w Göteborgu) znanej z założonego wspólnie ze swoim bratem Olofem Dreijerem, zespołu The Knife. Karin jest także wokalistką i gitarzystką zespołu Honey Is Cool, gościnnie wystąpiła w utworach zespołu Röyksopp (,,What Else Is There'' z albumu The Understanding - gorrrrąco polecam - oraz ,,This Must Be It'' i ,,,Tricky Tricky'' z albumu Junior).
Fever Ray to w głównej mierze popis wokalnych umiejętności i pomysłów Andersson. Artystka bawi się swoim głosem, zmienia jego barwę, dostosowuje nie tylko do poszczególnych utworów, ale nawet zmieniających się podkładów. W połączeniu z surową, mroczną muzyką daje to fantastyczny efekt. Fever Ray potrafi zahipnotyzować, na dobre wciągnąć w słuchacza swoją niepowtarzalną krainę atmosferycznych dźwięków i zjawiskowych wokali.

1. Fever Ray (2009)

2. Plunge (2017)

tekstowo.pl
1 736 246 tekstów, 18 244 poszukiwanych i 570 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności