1 894 772 tekstów, 17 579 poszukiwanych i 487 oczekujących
El Banda
el_banda

Warszawski zespół El Banda to ekipa, która wywołała ostatnio największy ferment w polskim światku undergroundowym, szerokim echem odbijający się na wszystkich punkowych forach internetowych i budzący autentyczną ekscytację wśród bywalców niezależnych miejsc koncertowych, nie tylko zresztą Polski.

Zespół absolutnie odżegnuje się od takich porównań, jednak dla bardzo wielu słuchaczy El Banda jawić się będzie kontynuatorem misji legendarnego Post Regimentu, zaś ich debiutancka płyta „Przejdzie ci” jest dla nich powrotem do przerwanej ongiś historii.

Skojarzenia takie są nieprzypadkowe - współzałożycielem El Bandy jest basista Post Regimentu - Rolf, który wraz z Krzyśkiem El Blanco (ongiś No Name) zgromadził wokół siebie ekipę podobnych sobie wiecznie młodych i doświadczonych punkowych wyjadaczy, doskonale znanych w warszawskim światku undergroundowym. Najpierw dołączył do nich były gitarzysta Trawnika - Sergio, potem pałker Kri-Kri, znany z Antidotum i Atomico Patibulo. Po kilku nieudanych próbach z męskim wokalem, do zespołu trafiła, znacznie młodsza do chłopaków, wokalistka Ania (też mająca za sobą kilka lat w podwórkowych projektów) której charyzma i osobowość (teksty!) były ostatnim brakującym elementem jakiego potrzebował ten zespół do osiągnięcia własnej tożsamości, udowadniając że nie musi podpierać się cudzymi dokonaniami. Liczne koncerty w Polsce i w Niemczech, rewelacyjny debiutancki album nagrany w warszawskim studio Serakos (dwa udostępnione w Internecie przedpremierowo numery z tej płyty przyjmowane są entuzjastycznie) zwiastują narodziny zjawiska, które przyćmić może niejedną uznaną już sławę undergroundu, oraz przypomnieć czasy kiedy polski punk rock był wysoko ceniony przez całą światową scenę punk.


————————————————————————————


Historia el Bandy jest mało skomplikowana. Najważniejszym wydarzeniem było to, że w ogóle zaczęliśmy razem grać. Reszta to już tylko konsekwencja tego faktu. Oczywiście każdy z nas grał już wcześniej w innych kapelach, jednak jak się okazało w gwiazdach było zapisane, że spotkamy się i zaczniemy grać wspólnie. Nasze wspólne korzenie muzyczne sięgają jesieni 2003 roku i tu szcunek należy się naszemu pierwszemu bębniarzowi Schwartzowi , który w pewnym sensie przyczynił się do tego że istniejemy, po drodze pojawił się także Ramon z którym rozprawiczyliśmy się koncertowo, jednak osobny wielki szacun należy się dla naszego pierwszego wokalisty Hiubego - z którym nagraliśmy nasze pierwsze demo i daliśmy parę razy boba - jednak spora odległość między nami Lublin-Warszawa i ogólny zastój i marazm spowodował że nasze drogi się rozeszły. Widać, gwiazdy miały dla nas przygotowaną zupełnie inną historię, bo odkąd za bębnami zasiadł Kri a chwilę potem za naczelny mikrofon zabrała się Ania z Milanówka el banda dostała niesamowitego kopa energetycznego.
I tak oto stało się to co miało się stać, jest jedyne i może istnieć tylko w takiej konfiiguracji.
Może jeszcze na koniec kilka słów o naszej nazwie. Skąd się wzięła? Przyszła sama… Prawdopodobnie gwiazdom chodziło o coś w stylu bandy przyjaciół. Bo choć wszyscy razem znamy się bardzo krótko to już czujemy się jak starzy przyjaciele. „A przyjaźń - jak mawiał Dalmazio Mangillo - nie pojawia się nagle i spontanicznie. Jest owocem wspólnej zgody, decyzji, postawy życiowej, otwartości. Nikt nie staje się, ani nie pozostaje przyjaciółmi przez przypadek…”

1. Przejdzie Ci (2006)

tekstowo.pl
1 894 772 tekstów, 17 579 poszukiwanych i 487 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności