1 789 360 tekstów, 17 836 poszukiwanych i 455 oczekujących
Edward Maya
edward_maya

Edward Maya (urodzony 29 czerwca 1986r. w Bukareszcie) - rumuński muzyk, producent, kompozytor. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Bukareszcie-George Enescu, natomiast obecnie jest studentem ostatniego roku w: Universitatea Naţională de Muzică Bucureşti.

Mając dziewiętnaście lat wspólnie z Eduardem Carcotą skomponował piosenkę na konkurs Eurowizji, która zajęła 4. miejsce. Był to punkt zwrotny w jego życiu i początek niezwykle wytężonej pracy z rumuńskimi artystami, jak Akcent, Costi Ioniţă, Vika Jigulina, Cassa Loco, Studio One, DjRynno, Dj Sava, Marius Nedelcu, Blaxy Girls oraz Imba.

W 2008 roku wyprodukował krążek formacji Akcent. Tym samym zaistniał na międzynarodowej scenie muzycznej za sprawą takich przebojów, jak „Stay with Me”, „That’s my Name” oraz „Lover’s Cry”.

Rok później, utwór „Stereo Love”, sygnowany po raz pierwszy jego nazwiskiem, stał się niekwestionowanym hitem klubowych parkietów na całym świecie. Piosenka z powodzeniem opanowała listy przebojów między innymi w Grecji, Albanii, Libanie, Macedonii, Armenii, Portugalii, Rosji, Polsce, Holandii, Egipcie, Hiszpanii, Włoszech, Turcji i Cyprze. Pokłosiem tego było ogólnoświatowe tournee.

Artysta zachęcony tym sukcesem wszedł znów do studia i rozpoczął pracę nad swoimi nowymi projektami muzycznymi w podwójnej roli; jako producent i wokalista.

1. The Sounds (2010)

tekstowo.pl
1 789 360 tekstów, 17 836 poszukiwanych i 455 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności