1 712 881 tekstów, 18 061 poszukiwanych i 674 oczekujących
E Nomine
e_nomine

E Nomine – niemiecki projekt muzyczny zapoczątkowany w roku 1999 przez producentów Christiana Wellera oraz Friedricha "Fritz" Granera. Ich muzyka, którą nazywają Monumental Dance jest nietypową mieszanką trance, oraz muzyki chóralnej.

Słowa piosenek E Nomine nawiązują do różnych motywów. W przypadku płyty Das Testament są one zaczerpnięte z tradycji chrześcijańskiej. Drugi album poświęcony jest tematyce grozy i czerpie ze znanych horrorów, np. Koszmar z ulicy Wiązów czy Dracula. Kolejny album Die Prophezeiung (który doczekał się trzech edycji), porusza temat magii, bitew pomiędzy dobrem i złem, oraz przepowiedni o końcu świata. Wiele tekstów i teledysków E Nomine, ma charakter kontrowersyjny, przez co projekt niejednokrotnie był podejrzewany o szerzenie treści o zabarwieniu satanistycznym, czemu twórcy zaprzeczają

Po kilku latach bez wieści dotyczących projektu, Chris Tentum (Weller) w korespondencji mailowej ujawnił, że grupa była w trakcie tworzenia nowego materiału, który miał zostać wydany w najbliższej przyszłości. Rok później nowy singiel E Nomine pojawił się na Amazon.de Utwór o tytule "Heilig", ukazać się miał w dniu 28 grudnia 2007 roku. Data premiery została przesunięta do połowy lutego 2008 roku. Z powodu problemów z ich wydawcą, singiel nigdy nie został wydany, a utwór był jedynie udostępniony do pobrania w sieci. Identyczny los spotkał utwór o tytule "Excalibur".

Również w 2008 roku pojawił się na stronach p2p Album o nazwie Das Dunkle Element ("The Dark Element") Jednak jest to fałszywy album stworzony z różnych remiksów, i reedycji wcześniejszych albómów. Zawierał Das Böse, oraz Heilig , i niektóre z utworów na Die Prophezeiung Re-release i Klassik edition, jak również niektóre z Das Testament Digitally Remastered.

Wokaliści:

* Senad Fuerzkelper Giccic (Live)
* Christian Brückner
* Rolf Schult
* Helmut Krauss
* Michael Chevalier
* Martin Kessler
* Joachim Kerzel
* Eckart Dux
* Frank Glaubrecht
* Joachim Tennstedt
* Thomas Danneberg
* Volker Brandt
* Manfred Lehmann
* Tobias Meister
* Wolfgang Pampel
* Jürgen Thormann
* Elmar Wepper
* Gerrit Schmidt-Foß
* Otto Mellies
* Elisabeth Günther
* Ralf Moeller

1. Das Testament (1999)

2. Das Testament Digitally Remastered (2002)

3. Finsternis (2002)

4. Finsternis – Limited Edition (2002)

5. Das Testament Gold Edition (2003)

6. Die Prohezeiung (2003)

7. Die Prohezeiung – Klassik Edition, (2003)

8. Die Prohezeiung – Re-Release (2003)

9. Das Beste aus... Gottes Beitrag und Teufels Werk – Limited Edition (2004)

Komentarze (1):

Julietta333 04 października 2018 02:19
(0)
Ciekawe, czy jeszcze kiedyś nagrają coś nowego, byłoby wspaniale :D

tekstowo.pl
1 712 881 tekstów, 18 061 poszukiwanych i 674 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności