Teksty piosenek > D > Digimon > O zespole
2 484 390 tekstów, 31 566 poszukiwanych i 324 oczekujących
Digimon
digimon

Digimon to nazwa fikcyjnych stworzeń (zbliżonych do Pokémonów) oraz seria filmów anime, mangi, gier wideo oraz filmów pełnometrażowych o nich traktujących, produkcji japońskiej. Tytułowe stwory to istoty składające się z danych komputerowych, żyjące w równoległym wymiarze wywodzącym się z ziemskiej sieci komputerowej, znanym jako "Cyfrowy świat" (Digital World).

Digimony pojawiły się w Japonii 27 czerwca 1995 roku jako Figurki do kolekcji stworzone przez firmę Bandai. Potem w 1997 stworzono Digimon Virtual Pets który przypominał tamagotchi. W Japonii Digimony zostały ciepło przyjęte i w grudniu tego samego roku została wydana druga generacja Digimonów.

Wydane w podobnym czasie co Pokémony, Digimony nie ustrzegły się wielu krytyk i porównań ze swoimi konkurentami. Mimo, że Pokémony osiągnęły większą popularność, wciąż istnieje duża baza fanów obydwu serii.

Podczas lata w 1997 r. została wydana manga, typu one-shot pod tytułem C'mon Digimon. Dzięki niej, następny komiks powstał 21 listopada 1998 roku w postaci serii o nazwie Digimon Adventure V-Tamer 01.

Pierwsze pojawienie się Digimonów jako gra odbyło się 28 stycznia 1999 na konsole Sony PlayStation. Digimon World (bo taki tytuł nosiła owa produkcja) było mocno bazowane na Digimon Battle Pets. Parę miesięcy po premierze gry, odbyła się premiera anime na podstawie Digimonów.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Komentarze (1):

Daiktar 19.11.2011, 17:38 (edytowany 1 raz)
(+1)
komentarz usunięty

tekstowo.pl
2 484 390 tekstów, 31 566 poszukiwanych i 324 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności