2 154 566 tekstów, 20 179 poszukiwanych i 996 oczekujących
Diamond Head
diamond_head

Diamond Head, to brytyjska grupa muzyczna wykonująca heavy metal, jest to jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu New Wave of British Heavy Metal. Powstała 1977 roku w angielskim mieście Stourbridge z inicjatywy szkolnych przyjaciół wokalisty Seana Harrisa i gitarzysty Briana Tatlera.

Pierwsze nagrania grup zarejestrowano już w 1977 i 1979 roku które ukazały się na nie zatytułowanych kasetach demo. Nagrania charakteryzowały się dużym potencjałem dzięki temu wzbudziły zainteresowanie ówczesnych promotorów trasy koncertowej AC/DC i Iron Maiden.

Niedługo potem grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Happy Face nakładem której ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Lightning To The Nations. Do 1985 roku grupa funkcjonowała regularnie kiedy to zakończyła działalność z trzema zrealizowanymi albumami studyjnymi (Lightning To The Nations, Borrowed Time i Canterbury).

Reaktywowana w 1991 przetrwała kolejne trzy (do 1994) by mogła zrealizować wydany w 1993 roku album Death And Progress. Ponownie reaktywowana w 2002 roku nagrała swój piąty wydany w 2005 roku studyjny album pt. All Will Be Revealed. Latem 2007 roku grupa wydała kolejny studyjny album pt. What's In Your Head.

Obecny skład zespołu

Nick Tart – śpiew
Brian Tatler – gitara prowadząca
Andy "Abbz" Abberley – gitara rytmiczna
Eddie "Chaos" Moohan – gitara basowa
Karl Wilcox – perkusja

Byli członkowie zespołu

Sean Harris – śpiew
Floyd Brennan – gitara
Josh Phillips-Gorse – instrumenty klawiszowe
Colin Kimberley – gitara basowa
Pete Wilcox – gitara basowa
Mervyn "Merv" Goldsworthy – gitara basowa (Samson)
David Williamson – gitara basowa
Duncan Scott – perkusja
Pete Vuckovic – perkusja
Robbie France – perkusja

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
2 154 566 tekstów, 20 179 poszukiwanych i 996 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności