tekstowo.pl
1 666 158 tekstów w serwisie, 17 252 poszukiwanych i 950 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Daughter
Fanów: 129
Zobacz teksty piosenek >
daughter
O wykonawcy Płyty

Daughter to londyński zespół, zawdzięczający swój początek wokalistce, Elenie Tonra, która swoją muzyczną przygodę zaczynała solo, a następnie połączyła swoje umiejętności z innymi muzykami, włączając do zespołu gitarzystę (Igor Haefeli) oraz perkusistę (Remi Aquilella).

Daughter, do tej pory wypromowali dwie EP-ki: His Young Heart oraz The Wild Youth, obie z 2011 roku, a także album studyjny If You Leave (2013). W branży muzycznej oscylują na pograniczu folku, jednak, jak przyznaje Elena – sami nie wiedzą, jaką muzykę grają. Nie potrzebują określeń, kierują się tym, co im się w danym momencie podoba – jeśli brzmi dobrze, nagrywają. Stawiają na eksperymenty w tym, co robią, jednak na drastyczne zmiany klimatu się nie zanosi – raczej nie będzie daleko odbiegał od pesymizmu. Wokalistka traktuje swoją muzykę jako terapię, możliwość wyzwolenia własnych emocji, które zdecydowanie potrafi przelać na publikę. Teksty są intrygujące, poruszające, a utwory, w których głos Eleny staję się delikatnym tłem, kołyszą niczym ballady.

1. Demos EP (2010)

2. His Young Heart Ep (2011)

3. The Wild Youth (2011)

4. If you leave (2013)

5. Not To Disappear (2016)

Komentarze (5):

mikh
Mikh 01 czerwca 2016 11:31
(+2) + -
Po dwóch latach wciąż zachwycam się ich muzyką, wydali genialną płytę, są wspaniali. Bardzo się cieszę, że będę miał okazję ich posłuchać już za parę dni!

pinxsa
Pinxsa 26 maja 2016 18:09
(+2) + -
Co tu dużo mówić, Elena jest muzycznym geniuszem, jestem okropnie zakochana w płycie "if you leave", jest obłędna
Ich muzyka jest niemal magiczna, atmosfera w piosenkach <3 można zamknąć oczy i niemal przenieść się do innego świata :3
Miejmy nadzieję, że doczekamy się jeszcze wielu płyt bo jesli nie to będzie naprawdę wielka strata
Polecam posłuchać wykonania w Air Studios na youtube , boskie

jennicor
Jennicor 23 grudnia 2014 15:43
(+1) + -
Głos Eleny przypomina mi trochę wczesną Florence Welch, z czasów Florrible + Misrabella i wczesnego FatM - wiecie, piosenki typu Throwing Bricks, Swimming czy Halloween. Tak czy inaczej, podoba mi się!

mikh
Mikh 18 sierpnia 2014 13:23
(+1) + -
Zachęcam do kupienia ich płyty: If you leave.

henuttaunebu
Henuttaunebu 11 marca 2014 16:23
(+4) + -
oni są bezbłedni.

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności