2 134 515 tekstów, 19 908 poszukiwanych i 282 oczekujących
Daab
daab

Daab – polski zespół muzyczny grający muzykę reggae.
Zespół został założony w 1983 roku w Warszawie przez Dariusza Gierszewskiego, Andrzeja Zeńczewskiego, Artura Miłoszewskiego i Piotra Strojnowskiego. Wkrótce powiększył się o Jarosława Woszczynę,a rok póżniej o Waldemara Deskę, Andrzeja Krzywego .W tym składzie grupa nagrała piosenki na pierwszy singel Do plastica/Przed nami wielka przestrzeń, wydany w roku 1984. Piosenki te śpiewali Zeńczewski (Przed nami wielka przestrzeń) i Strojnowski (Do plastica) .

. W tym czasie Daab intensywnie koncertował, m.in. odwiedził festiwale w całej Polsce, a także wystąpił w Holandii, Francji, Danii, Szwecji, ZSRR i Bułgarii. W połowie roku 1985 grupa nagrała debiutancki album Daab, wydany na wiosnę następnego roku. Na płycie znalazło się wiele przebojów - Kalejdoskop moich dróg, Fala ludzkich serc, W zakamarkach naszych dusz, instrumentalny Fryzjer na plaży, Ogrodu serce. Ten ostatni cieszył się wyjątkową popularnością i stał się największym hitem w historii Daabu.
Kolejne płyty to "Ludzkie uczucia" oraz album "III" (1989), (został również wydany w wersji ,która była to pierwszą płytą CD w dyskografii grupy). ,z DAABem współpracowali m.in gitarzysta Michał Grymuza ,Kuba Galiński,Leszek Biolik,Mariusz"Fazi"Mielczarek
W dziesiątą rocznicę powstania Daab wydał składankowy album "To co najlepsze 1983-93" (1993). Zespół ciągle prowadzi ożywioną działalność koncertową występując m.in na przystanku Woodstock. Ostróda Reggae Festiwal,Reggaeland .

skład: Andrzej Zeńczewski-wokal,gitara,Darek"Misiek"Gierszewski-bębny,Artur"Milowy"Miłoszewski-bas,Grzegorz Rytka-sax,Piotr"
Korzeń"Korzeniowski-trąbka,Jacek "Puchacz"Wojcieszuk- gitara,Marek Makles-instr.klawiszowe
DAAB - facebook
https://www.facebook.com/daabmuzyka/

1. Daab (1986)

2. Ludzkie uczucia (1987)

3. Daab III (1989)

4. Daab III (wersja nagrana ponownie wraz z kilkoma nowymi utworami) (1992)

tekstowo.pl
2 134 515 tekstów, 19 908 poszukiwanych i 282 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności