Teksty piosenek > C > Clean Bandit > O zespole
2 481 807 tekstów, 31 584 poszukiwanych i 308 oczekujących
Clean Bandit
clean_bandit

Clean Bandit – brytyjski zespół, grający muzykę elektroniczną z wyraźnymi inspiracjami popem i muzyką poważną, założony w Cambridge w 2009 roku.

Członkowie:
Jack Patterson – gitara basowa, keyboard
Luke Patterson – perkusja
Grace Chatto – wiolonczela, wokal wspomagający
Milan Neil Amin-Smith – skrzypce (opuścił zespół w październiku 2016 roku)

Zespół nie posiada stałych wokalistów. W jego nagraniach biorą udział gościnnie różni wykonawcy, natomiast w czasie większości koncertów występują z nim wokalistki Elisabeth Troy i Florence Rawlings.

Ich singiel "Mozart's House", wydany przez Black Butter Records, zdobył 17 miejsce na liście UK Singles Chart. W styczniu 2014 roku, ich utwór "Rather be" nagrany we współpracy z Jess Glynne zajął pierwsze miejsce na liście UK Singles Chart i spędził tam 4 tygodnie. Utwór stał się pierwszym międzynarodowym hitem zespołu. Zespół ponownie połączył siły z Jess tworząc utwór "Real Love" na potrzeby re-edycji ich debiutanckiego albumu "New Eyes" wydanego w połowie 2014 roku. Utwór zadebiutował na miejscu 2 brytyjskiej listy singli i osiągnął spory sukces na świecie, choć nie tak duży jak poprzednik.

Latem 2016 zaprezentowany został pierwszy singiel zapowiadający drugą płytę zespołu "Tears" nagrany ze zwyciężczynią ostatniej edycji X Factor UK - Louisy Johnson. Utwór odniósł spory sukces w Europie i cieszył się uznaniem krytyków. Wkrótce po zaprezentowaniu utworu, 19 października, zespół powiadomił, że Neil opuszcza zespół.
Pierwszym singlem zaprezentowanym po odejściu Neila został utwór "Rockabye" zaprezentowany kilka dni po odejściu skrzypka. W utworze możemy usłyszeń Seana Paula i Anne-Marie. Utwór osiągnął wielki sukces w UK, Europie i na całym świecie, stając się największym hitem w dorobku zespołu. Utwór m.in spędził 9 tygodni na szczycie brytyjskiej listy singli oraz dotarł do 9 pozycji na amerykańskim Billboard Hot100.

1. New Eyes (2014)

2. What Is Love? (2018)

tekstowo.pl
2 481 807 tekstów, 31 584 poszukiwanych i 308 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności