1 867 177 tekstów, 17 530 poszukiwanych i 817 oczekujących
Carla Bruni
carla_bruni

Carla Bruni-Sarkozy (ur. Carla Gilberta Bruni Tedeschi, 23 grudnia 1967 w Turynie) – włoska modelka i piosenkarka, żona urzędującego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego.

Jest córką przemysłowca i kompozytora Alberto Bruni Tedeschi oraz pianistki Marysy Borini. Ma starszą siostrę, aktorkę Valerię. Jej brat, Virginio, zmarł w 2006 roku na AIDS. Biologicznym ojcem Carli jest Maurizio Remmert, gitarzysta, z którym matka Carli miała romans przez sześć lat. Carla ma przyrodnią siostrę, Consuelę Remmert.
Urodziła się w Turynie, ale od piątego roku życia wychowywała się we Francji. Szkołę średnią ukończyła w Szwajcarii. Następnie wróciła do Francji i zaczęła studiować architekturę i historię sztuki w Paryżu. W wieku 19 lat rozpoczęła karierę modelki.
W latach 90. XX wieku należała do ścisłej czołówki modelek na świecie, zarabiając 7,5 miliona dolarów rocznie. Pracowała dla największych projektantów, do których należeli m.in. Christian Dior, Paco Rabanne, Sonia Rykiel, Christian Lacroix, Karl Lagerfeld, John Galliano, Yves Saint-Laurent, Chanel, Versace. W 2001 roku urodziła syna - Auréliena.
W 1997 zakończyła karierę modelki i poświęciła się muzyce. Wydała trzy albumy ze swoimi piosenkami.

Będąc modelką, związana była m.in. z Vincentem Pérezem, Erikiem Claptonem, Donaldem Trumpem i Kevinem Costnerem. Jej bliskim przyjacielem był też Mick Jagger. Ze związku z francuskim filozofem Raphaëlem Enthovenem ma syna Auréliena ur. w 2001.
W grudniu 2007 w mediach pojawiła się informacja o związku Carli Bruni z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy. Para razem spędziła święta w Egipcie. Nicolas Sarkozy i Carla Bruni pobrali się 2 lutego 2008 w Pałacu Elizejskim w Paryżu. Był to pierwszy w historii Republiki Francuskiej przypadek ślubu prezydenta podczas sprawowania urzędu. Obecnie spodziewa się drugiego dziecka.

1. Quelqu'un m'a dit (2002)

2. No Promises (2007)

3. Comme si de rien n'était (2008)

tekstowo.pl
1 867 177 tekstów, 17 530 poszukiwanych i 817 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności