2 316 487 tekstów, 26 995 poszukiwanych i 214 oczekujących
Carcass
carcass

Carcass – brytyjski zespół grający death metal/goregrind, utworzony w 1985 r. przez gitarzystę Napalm Death, Billa Steera razem z perkusistą Kenem Owenem. Zespół powstał w Liverpoolu. Carcass jest uważany przez wielu za jeden z najbardziej wpływowych i utalentowanych zespołów na scenie death metalowej.

Zaczynając karierę jako zespół goregrind-owy, Carcass stopniowo zmieniał swe brzmienie oraz styl tekstów. Na albumie „Necroticism - Descanting the Insalubrious” uważny słuchacz może zauważyć kilka eksperymentów, których wcześniej zespół nie używał. Ich najbardziej znany album „Heartwork” był pozbawiony tekstów w stylu gore oraz ich grindowych korzeni. W zamian otrzymaliśmy czystsze oraz bardziej melodyjne brzmienie z większą ilością złożonych harmonii.

Po wydaniu „Heartwork”, zespół podpisał kontrakt z Columbia Records, którzy próbowali skomercjalizować zespół. Podjęli nawet próby nauczenia Jeffa Walkera śpiewać, aczkolwiek Carcass pozostali sobą i byli bezkompromisowi. Wielu fanów uważa, że nagrywając takie płyty jak „Heartwork” Carcass stał się komercyjny. Dzisiaj ludzie uznają ten zespół jako jedną z najważniejszych ikon dwóch gatunków muzyki - goregrindu oraz melodyjnego death metalu. Michael Amott (Arch Enemy, Spiritual Beggars, ex-Candlemass) opuścił zespół po wydaniu „Heartwork” i został na jakiś czas zastąpiony przez Mike’a Hickeya (ex-Venom, ex-Cathedral), którego zastąpił Carlo Regadas. Carcass rozpadł się w roku 1995 po wydaniu „Swansong”, który został skrytykowany przez fanów za zbyt wiele melodyjnych riffów oraz kilka doom’owych elementów.

Ken, Jeff i Carlo kontynuowali współpracę tworząc zespół Blackstar Rising, w którym towarzyszył im również Mark Griffiths (ex-Cathedral). Blackstar przestał istnieć po tym, gdy u Kena zdiagnozowano krwiaka mózgu. Michael Amott zaczął grać w hard rockowym „all-stars bandzie” Spiritual Beggars, a także założył melodyjno death metalowy Arch Enemy, który okazał się wielkim sukcesem. Bill Steer pojawił się w gitarowym trio Firebird.

W czerwcu 2006 r. Walker przyznał w jednym z wywiadów, że jest otwarty na propozycję reformacji zespołu.

Zespół reaktywował się w roku 2007 roku z zamiarem koncertowania, do zespołu ponownie dołączył Michael Amott, Kena Owena który miał problemy zdrowotne zastąpił perkusista Arch Enemy, Daniel Erlandsson. Zapytany w jednym z wywiadów o możliwość nagrania nowego albumu Steer podkreślił że byłby zaskoczony gdyby do tego doszło ale nigdy nie zamierza mówić nigdy. W roku 2008 reaktywowana grupa zagrała między innymi na Wacken Open Air, Hellfest Summer Open Air i kilkunastu innych. Rok 2009 to kontynuacja występów, trasa po USA w Marcu.

1. Reek of Putrefaction (1988)

2. Symphonies of Sickness (1989)

3. Necroticism - Descanting the Insalubrious (1991)

4. Tools of the Trade EP (1992)

5. Heartwork (1993)

6. Swansong (1996)

7. Best of Carcass (1997)

8. Wake Up and Smell the Carcass (2001)

9. Choice Cuts (2004)

10. Surgical Steel (2013)

Komentarze (1):

ArTAnis 3 listopada 2015 20:45
(0)
Współczesny Carcass jest do bani, lubie ich za pierwsze trzy płyty (Reek of­Putrefaction,Symphonies of Sickness,Necroticism -Descanting the­Insalabrious)

tekstowo.pl
2 316 487 tekstów, 26 995 poszukiwanych i 214 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności