1 895 833 tekstów, 17 568 poszukiwanych i 298 oczekujących
Burzum
burzum

Burzum - norweski projekt muzyczny, założony w 1991 roku przez Varga Vikernesa. Nazwa wywodzi się z trylogii J.R.R. Tolkiena Władca Pierścieni. Pochodzi z wiersza o Pierścieniach Władzy i w Czarnej Mowie oznacza "ciemność". Burzum początkowo grał black metal, charakteryzujący się wolnymi tempami oraz wrzaskliwym wysokim śpiewem. Później zwrócił się w kierunku dark ambientu z naleciałościami muzyki ludowej.

Obecni członkowie:

* Varg Vikernes (Count Grishnackh) - śpiew, gitara, gitara basowa, perkusja, instrumenty klawiszowe (1991-)

1. Burzum (1992)

2. Aske (1993)

3. Det Som Engang Var (1993)

4. Hvis Lyset Tar Oss (1994)

5. Filosofem (1996)

6. Dauði Baldrs (1997)

7. Hliðskjálf (1999)

8. Belus (2010)

9. Fallen (2011)

10. Umskiptar (2012)

Komentarze (32):

Berkay 03 października 2020 11:58
(+2)
@lucy333: Chodziło mi bardziej o to,że Varg nie jest już przestępcą i nie deklaruje,że popełniłby swoją zbrodnię jeszcze raz,w przeciwieństwie do Andersa.Co do jego działalności artystycznej to jest wybitnym muzykiem i nie tylko ja tak uważam.Ale oczywiście masz prawo do swojego zdania.Nie będę cię na siłę przekonywał do muzyki Burzum bo nie każdemu musi się ona podobać.

Pokaż powiązany komentarz ↓

lucy333 03 października 2020 00:06
(+1)
@GloomyGrimGloom: ja tam mam nadzieję że Varg przegra i świat się od niego odwróci i wszyscy o nim zapomną i trafi do więzienia ale tym razem na dożywocie i w dodatku bez instrumentów i dostępu do internetu żeby nie truć ludzi swoimi durnymi poglądami. Dla mnie on zawsze będzie beznadziejnym rasistowskim psychicznym człowiekiem i beztalenciem

Pokaż powiązany komentarz ↓

lucy333 30 września 2020 15:46 (edytowany 1 raz)
(+1)
@Berkay: Gdyby Varg się ogarnął to nie pisałby durnych rasistowskich i obraźliwych rzeczy, a to robi. I on wcale nie jest takim świetnym muzykiem. Bo genialny muzyk tworzyłby coś co brzmi jak świetna muzyka, a nie jakiś beznadziejny zapętlony w nieskończoność dźwięk, który brzmi jak jakiś szum jak to robił Varg w Burzum. Więc ja osobiście nie zgadzam się z tobą.

Pokaż powiązany komentarz ↓

lucy333 06 września 2020 14:07 (edytowany 2 razy)
(+1)
komentarz usunięty

Berkay 23 sierpnia 2020 18:55
(0)
@GloomyGrimGloom: Varg i Anders to dwie różne sprawy.Varg pomimo tego,że jest postacią kontrowersyjną ogarnął się i wyszedł na prostą.Poza tym jest genialnym,wybitnie uzdolnionym muzykiem.Natomiast Anders jest życiowym nieudacznikiem który z premedytacją skrzywdził wielu ludzi,jest po prostu ohydnym masowym mordercą i takim go zapamięta świat.Taka jest moja opinia.

Pokaż powiązany komentarz ↓

Toma400 11 grudnia 2016 16:26
(-1)
@BurningPyramid: Dokładnie to samo, co w paleniu świątyń wyznawców innych religii - niszczenie kultury. Bądź co bądź, nie uznaję za słuszną historii chrześcijańskiej w tym zakresie, ale na równi nie uznaję za słuszne niszczenie obecnego dorobku, po dobrych pięciuset latach spokoju. To tak jakby mordować któreś pokolenie po hitlerowcach, bo "tamci byli sk..". A potem rodzą się takie patologie, jak gimbuski pragnące podpalać kościoły (komentarze poniżej). Nieistotne, na ile to troll, ale pozerstwo takiego stopnia należy wytępić. Oskarżanie Varga tylko za kościół miało na celu właśnie wypunktowanie tych durnych nastolatek, morderstwo jest dość oczywiste, bym miał niepotrzebnie wypunktowywać również i ono, gdy nie jest zbyt istotne w argumentacji dotyczącej innej rzeczy.

Pokaż powiązany komentarz ↓

BurningPyramid 02 grudnia 2016 19:04
(-1)
@Toma400: A co jest takiego złego w paleniu kościołów? xD Kościół przez wieki spalił mnóstwo świątyń wyznawców innych religii, setki książek które im nie pasowały, i w końcu tysiące jeśli nie miliony LUDZI uznanych za heretyków i czarownice :')a teraz chrześcijanie myślą że są najbardziej prześladowani bo z milionów ich budynków kilka zostało zniszczonych? Pff, pliz...
Najbardziej absurdalne jest krytykowanie Varga bardziej za bycie satanistą(którym nawet nie jest lol) i spalenie kościoła niż za morderstwo i poglądy nazistowskie. Podpalenie budynku to przestępstwo ale nie zbrodnia, zabicie człowieka już tak i to za to powinno sie go potępiać, jak również za promowanie nazizmu i rasizmu.
However chociaż mam poglądy polityczne skrajnie przeciwne do tych Varga, cieszę sie ze przynajmniej nie pisał o nich w tekstach i można spokojnie słuchać xD ale koszulki chyba bym nie założyła, fakt.

Pokaż powiązany komentarz ↓

Toma400 03 września 2016 10:50 (edytowany 1 raz)
(0)
@niko277: Masz w sporej mierze rację, jednak nie należy Varga usprawiedliwiać filozofią - palenie kościołów to jednak rzecz, która nie winna być niczym usprawiedliwiana. Później powstają takie patologie jaką w pewnym sensie jest wypowiedź @sOOgOOd niżej "aaa z resztą, kościół może i bym spaliła". Ogólnie rzecz ujmując, Varg przypomina mi nieco jednak naszego rodzimego Nergala, gdyż jego historia wygląda jak promocja jego osoby, byleby zwrócić na siebie uwagę. Taka moja prywatna opinia. Anyway, co do klimatu i cudowności muzyki to nie mogę nic zarzucić - czy to "więzienne" płyty, czy te starsze, wszystkie trzymają naprawdę niesamowity poziom.

Pokaż powiązany komentarz ↓

AgentAguire667 28 czerwca 2014 11:30
(0)
@Battalion: Właśnie. To naprawdę dobijające, że ktoś mówi o Burzumie jak o zespole... Aż przytoczę słowa z jednego z utworów Metalliki: Sad But True!

Pokaż powiązany komentarz ↓

moonfox 10 października 2013 21:24
(-1)
Varg odwiedził dziś moją szkołę. :)

tekstowo.pl
1 895 833 tekstów, 17 568 poszukiwanych i 298 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności