1 740 739 tekstów, 18 296 poszukiwanych i 708 oczekujących
Brandon Flowers
brandon_flowers

Brandon Richard Flowers (ur. 21 czerwca 1981 w Henderson) – wokalista i frontman amerykańskiej grupy The Killers. Gra na instrumentach klawiszowych i basie.
Brandon, najmłodszy z szóstki dzieci, urodził się 21 czerwca 1981 roku w Henderson (blisko Las Vegas) w stanie Nevada. Jego rodzice są pochodzenia szkockiego i litewskiego. Matka była gospodynią domową, a ojciec pracował w sklepie spożywczym. Gdy Flowers miał pięć lat, jego ojciec wstąpił do Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. W 1989 roku razem z rodziną przeprowadził się do Nephi, Utah. Po ukończeniu Juab High School wrócił do Las Vegas, gdzie mieszkał z ciocią.

Odpowiedzialnym za to, czego słuchał Brandon był jego o 12 lat starszy brat, Shane, który pokazał mu nagrania koncertowe The Smiths oraz U2. To dzięki niemu usłyszał również Davida Bowiego, The Cars, Morrissey i The Cure. Brandon jest fanem angielskich zespołów, takich jak New Order, Pet Shop Boys, Depeche Mode oraz Oasis.
Brandon Flowers, po tym jak rzucił college, był przez krótki czas boyem hotelowym w Gold Coast Hotel w Las Vegas. W 2001 roku został wyrzucony ze swojego pierwszego zespołu Bush Response po tym, jak nie zgodził się na przeprowadzkę do Los Angeles z resztą grupy. Niedługo potem był na koncercie Oasis i wtedy uświadomił sobie, że chce tworzyć taką muzykę. Dlatego odpowiedział na ogłoszenie w gazecie, które umieścił Dave Keuning. Niedługo potem do zespołu dołączyli basista Mark Stoermer i perkusista Ronnie Vannucci. W ten sposób w 2002 roku The Killers miało pełny skład.

Brandon Flowers publicznie skrytykował Fall Out Boy, The Bravery i Panic! at the Disco, co stało się przyczyną wielu kontrowersji. Jednak niedługo potem w wywiadzie dla magazynu Spin, powiedział: "Chciałbym to cofnąć. Ci ludzie robią to, co chcą robić. Tak samo jak ja. Jestem naprawdę miłą osobą i kocham ludzi. Nie jestem dumny z tego, co powiedziałem."

Brandon Flowers i The Killers stają się coraz bardziej popularni w Polsce. 20 sierpnia 2009 roku wystąpili na Coke Live Music Festival.

Flowers otrzymał w 2005 roku statuetkę magazynu NME dla "Najlepiej Ubranego" i "Najseksowniejszego Mężczyzny". Wygrał także w kategorii "Najbardziej Stylowy Mężczyzna" podczas rozdania nagród magazynu GQ w 2008. W tym samym roku The Killers zdobyli zdobyli nagrodę za "Najlepszy Zespół" i "Najlepszy Utwór w Ameryce" podczas NME Awards.

Brandon Flowers i jego wieloletnia dziewczyna, Tana Mundkowsky wzięli ślub na Hawajach. Była to kameralna ceremonia. 14 lipca 2007 roku urodził im się pierwszy syn, Ammon Richard Flowers. Drugi syn, Gunner, przyszedł na świat 28 lipca 2009 roku. Tana przed ślubem z muzykiem została członkiem Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, do którego należał, ponieważ jak stwierdził, wiara jest dla niego bardzo ważna. Brandon palił, a gdy został członkiem The Killers, zaczął pić, co było sprzeczne z jego religią. Jednak w 2006 roku przestał, mówiąc: "Myślę, że teraz czuję się mniej winny i zdrowszy zarazem. Biorę również pod uwagę to, że moja żona jest w ciąży".

1. Flamingo (2010)

Komentarze (4):

poker 08 maja 2012 19:02
(+2)
I jak tu go nie lubić? :) Jest prześwietny!

hahadie 06 stycznia 2012 00:02
(+2)
Dokładnie wszystko co poniżej.

gypsy20 22 listopada 2010 17:35
(+4)
Podpisuje się wszystkimi kończynami pod komentarzem niżej;) I jeszcze te wąsy, które pozostaną miłością mojego życia.

watanabe 19 listopada 2010 18:41
(+5)
Co tu dużo mówić - świetny głos, charyzma sceniczna, talent, malowniczość;) Brandon Flowers.

tekstowo.pl
1 740 739 tekstów, 18 296 poszukiwanych i 708 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności