Teksty piosenek > B > Boy George > O zespole
2 481 806 tekstów, 31 584 poszukiwanych i 304 oczekujących
Boy George
boy_george

Boy George, właśc. George Alan O'Dowd (ur. 14 czerwca 1961 w Londynie) – brytyjski piosenkarz i DJ irlandzkiego pochodzenia, były wokalista zespołu Culture Club.Największe sukcesy odnosił w pierwszej połowie lat 80. jako wokalista zespołu Culture Club, z którym wylansował takie przeboje jak "Do You Really Want to Hurt Me" (1982) i "Karma Chameleon" (1983). Szokował wówczas swoim niekonwencjonalnym wyglądem i stylem bycia.
Po rozstaniu z Culture Club rozpoczął solową karierę i w 1987 roku wydał debiutancki album, zatytułowany Sold. Okazał się on dużym sukcesem, podobnie jak pierwszy singel, "Everything I Own". Rok później ukazał się drugi solowy album, lecz nie sprzedał się dobrze.Jego kariera ponownie nabrała tempa w 1992 roku, kiedy to nagrał piosenkę "The Crying Game" do filmu Gra pozorów. Singel ten był jego pierwszym hitem solowym w USA. Trzy lata później wydana została jego kolejna płyta, Cheapness and Beauty. Na przełomie lat 1998 i 1999 miała miejsce krótka reaktywacja Culture Club.Wiosną 2010 wyruszył w brytyjską trasę koncertową, a w październiku wydał swój kolejny album, Ordinary Alien.Jest homoseksualistą. W latach 80. był związany z perkusistą Culture Club, Jonem Mossem, i większość napisanych przez niego wówczas piosenek opowiadała o burzliwym związku muzyków.Wyznaje buddyzm.
Już w latach 80. uzależnił się od heroiny i kokainy. 7 października 2005 został aresztowany w Nowym Jorku za posiadanie narkotyków.W styczniu 2009, za znęcanie się nad norweskim pracownikiem agencji towarzyskiej, Audunem Carlsenem, został skazany na 15 miesięcy więzienia.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

tekstowo.pl
2 481 806 tekstów, 31 584 poszukiwanych i 304 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności