tekstowo.pl
1 615 288 tekstów w serwisie, 16 382 poszukiwanych i 216 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę

Zaloguj się

i wykorzystaj wszystkie możliwości serwisu!
Zobacz więcej >>
Zobacz więcej >>
Axis Powers Hetalia
Fanów: 43
Zobacz teksty piosenek >
axis_powers_hetalia
O wykonawcy Płyty

Manga stworzona przez Hidekaza Himaruyę. Początkowo manga istniała jedynie jako webcomic na oficjalnej stronie autora, który później za sprawą wielkiej popularności doczekał się wersji książkowej (manga) wydawanej przez Gentosha Comics Inc. Tytuł doczekał się również 26 odcinkowego anime pod tym samym tytułem, którego premiera odbyła się 25 stycznia 2009 roku.
Manga bazuje na technice przedstawiania każdego państwa jako osoby o charakterze typowym dla danego kraju, z jego stereotypami, typowym wyglądem jego mieszkańców itp. Główne rozdziały przedstawiają perypetie pomiędzy I i II wojną światową (zwłaszcza państwa osi - Niemcy, Włochy i Japonię) w sposób humorystyczny, parodiujący. Pozostałe rozdziały przedstawiają różne wydarzenia - te współczesne, bądź historyczne.
Nazwa pierwszego członu tytułu wzięła się od angielskiego terminu Axis Powers (Państwa Osi - Niemcy, Włochy, Japonia), drugi człon to połączenie dwóch słów: japońskiego hetare (bezużyteczny, niezdarny) i Italia.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Komentarze (1):

nananah
Nananah 02 czerwca 2012 16:58
(+5) + -
Z dala, na pierwszym obrazku, Włochy wyglądają jak ksiądz.

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności