tekstowo.pl
1 678 800 tekstów w serwisie, 17 358 poszukiwanych i 550 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
AxiA
Fanów: 1
Zobacz teksty piosenek >
axia_
O wykonawcy Płyty

AxiA (wł. Alessandro Serradimigni) to włoski muzyk, autor tekstów piosenek i aktor.

Urodził się 19 października 1990 w Campogalliano (Modena, Emilia-Romagna, Włochy).

Znany jest z takich filmów jak ,,Decker" (2014), ,,The Trial" (2017) i ,,Zoe" (2017). Wystąpił też w teledysku do piosenki ,,Bad and Beautiful" Carli Michaels.

Jednak zdecydowanie większej części społeczeństwa znany jest z projektów muzycznych:

W latach 2005-2014 był wokalistą sleaze-rockowej grupy The Unripes (w 2012 roku wydali debiutancki album ,,This Is Not America")
Natomiast od 2009 do 2017 roku był także wokalistą grupy DNR (Dreams Now Reality), wzorującej swój styl na japońskim visual kei, z którą sporo koncertował i nagrał krążek ,,Dreamnifity", oraz wydał album ,,Dreamension", a w 2017 roku ponowił wydanie wcześniejszego albumu, wzbogaconego o dodatkowe 3 utwory, tym razem pod nazwą ,,Dreamnifity Deluxe Edition". Nagrali też cover utworu ,,It's a miracle" na tribute zespołu Crashdïet.
Razem z przyjacielem z dzieciństwa, z którym dawniej występował, Andrew Rush'em, w 2014 roku nagrali cover Richego Sambory ,,If I can't have your love".
W 2017 roku był również wokalistą zespołu Last Second Chance, założonego w Los Angeles i grającego alternatywny pop. Nagrali demo, 3 autorskie piosenki i kilka coverów.
Zaśpiewał też w dwóch piosenkach grupy Every Living Soul (,,Entirely", ,,Love the way").
Jednak jego talenty muzyczne nie kończą się na śpiewie - w latach 2016-2017 był gitarzystą rockowego zespołu Dekkar (choć zdarzyło mu się też zaśpiewać w chórku).
Ma na swoim koncie również kilka solowych coverów, dostępnych do odsłuchu na jego oficjalnym kanale YouTube.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności