tekstowo.pl
1 615 688 tekstów w serwisie, 16 384 poszukiwanych i 358 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
AniKa Dąbrowska
Fanów: 1
Zobacz teksty piosenek >
anika_dabrowska
O wykonawcy Płyty

Ania Dąbrowska ma 14 lat. Została uczestniczką drugiej edycji “The Voice Kids”, by następnie tęże edycje wygrać. To uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej. Kształci się także w klasie fortepianu Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Dynowie. Ponadto jest uczennicą rzeszowskiego Centrum Sztuki Wokalnej. 14-letnia Ania w wolnym czasie przepada za jazdą na deskorolce czy też na rowerze, grywa także w piłkę ręczną.

14-letnia Ania wprost uwielbia sport i muzykę, a jej najskrytszym marzeniem jest wydanie własnej płyty. Dzięki zwycięstwu w “The Voice Kids” te marzenia już wkrótce mają ogromne szanse się spełnić. Na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej Ania Dąbrowska miała już okazję zaprezentować swój pierwszy singiel – mianowicie utwór “Małe Skrzydła”. Słowa do tejże piosenki specjalnie dla niej napisała artystka Cleo. Ania Dąbrowska na co dzień uczy się w rzeszowskim Centrum Sztuki Wokalnej. Podczas “Przesłuchań w Ciemno” Ania zdołała podbić serca jurorów wykonując utwór Christiny Aquilery.

Nastolatka niestety cierpi na chorobę genetyczną o nazwie mukowiscydoza. Oznacza to, że jej organizm w nadmiernych ilościach wytwarza śluz, wywołując zaburzenia na tym tle wszędzie tam, gdzie tylko występują gruczoły śluzowe. Mimo problemów zdrowotnych, Ania była jedną z najweselszych i również pozytywnych uczestniczek drugiej edycji “The Voice Kids”, by ostatecznie tenże program zwyciężyć.


W trakcie programu "The Voice Kids" 13-latka wyznała, że choruje na poważną chorobę genetyczną - mukowiscydozę.
"Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu" - mówiła.


Swój pseudonim artystyczny na potrzeby programu, czyli “AniKa” Ania przyjęła głównie po to, by jakoś odróżnić się od słynnej wokalistki Ani Dąbrowskiej.

Wcześniej Ania znalazła się w najlepszej dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci w 2016 roku. Wówczas wykonała utwór "Fryzurka" (zobacz!), wyprodukowany przez Annę Czenczek. Występowała także na scenie m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, zespołem Skaldowie oraz Mietkiem Szcześniakiem.

W nagrodę za zwycięstwo w Voice Kids Ania dostała 50 tys. zł oraz kontrakt płytowy.

1. Fryzurka (2016)

2. Małe Skrzydła (2019)

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności