1 769 629 tekstów, 18 172 poszukiwanych i 782 oczekujących
Amir Haddad
amir_haddad

Amir Haddad, a właściwie Laurent Amir Khlifa Khedider Haddad jest francuskim piosenkarzem izraelskiego pochodzenia, urodzony w Sarcelles w 1984 r.
Amir urodził się w jednej z dzielnic Paryża, natomiast wychowywał się i dorastał w Sarcelles w dolinie Oise. Jest synem żydowskich rodziców o o tunezyjsko i marokańsko-hiszpańskich korzeniach.
Kiedy miał 8 lat wyemigrował z rodziną w ramach aliji do Izraela, gdzie osiedlił się w Herclijji.
W 2012 r. skończył studia stomatologiczne na Uniwersytecie Żydowskim w Jerozolimie.
W 2014 wziął udział w przesłuchaniach do programu ''The Voice: la plus belle voix'' emitowanego przez francuską telewizję TF1, gdzie podczas przesłuchań w ciemno wykonał utwór ''Candle in the Wind'' Eltona Johna w swej przepięknej aranżacji co zachwyciło wszystkich jurorów. Ostatecznie dołączył do drużyny Jenifer Bartoli kwalifikując się do odcinków na żywo i w końcu do finału, w którym ostateczne zajął 3 miejsce. Po programie ruszył w swoją trasę koncertową po Francji.
Pod koniec lutego 2016 r. francuski nadawca publiczny ogłosił, że Amir będzie francuskim reprezentantem na 61 Konkursie Eurowizji z piosenką ''J’ai cherché'' w Sztokholmie. Ostatecznie piosenkarz zajął 6 pozycję zdobywając 257 punktów.
Prywatnie Amir jest żonaty od 2014 r. z Lital, która wcześniej była jego długoletnią partnerką.

1. Vayehi (2011)

2. Au coeur de moi (2016)

tekstowo.pl
1 769 629 tekstów, 18 172 poszukiwanych i 782 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności