2 011 723 tekstów, 18 315 poszukiwanych i 590 oczekujących
Alexz Johnson
alexz_johnson

Alexzandra Spencer Johnson (ur. 4 listopada 1986 w New Westminster w prowincji Kolumbia Brytyjska) – kanadyjska aktorka i piosenkarka, znana z ról w serialach telewizyjnych: To niesamowite, za który nominowano ją do nagrody Young Artist Award, Gwiazda od zaraz; w Polsce serial został wyemitowany przez kanał ZigZap; za rolę w tym serialu była nominowana do nagrody Gemini Award), oraz z filmowych horrorów: Devil's Diary i Oszukać przeznaczenie 3.

Jest szóstym z dziesięciorga dzieci. Obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku. Jej najbardziej znane utwory to "24 Hours", "Where Does it Hurt", "Weight", "Shout", "Voodoo", "Trip around the world", "Look at those eyes", "Skipping stone" i "Walking". Johnson tworzy piosenki, pisze teksty i gra na gitarze. Teksty pięciu piosenek z pierwszego sezonu Gwiazdy od zaraz zostały napisane przez Alexz i jej brata Brandona. Od drugiego sezonu artystka postanowiła skupić się na tworzeniu własnej muzyki w związku z czym pisaniem piosenek do pozostałych sezonów zajęli się zatrudnieni w tym celu tekściarze. Dopiero piosenka "I just wanted your love" z czwartego sezonu serialu została napisana przez Alexz (właściwie została napisana na solowy album Alexz, jednak razem z producentem doszli do wniosku, że nie pasuje ona do klimatu jej nagrań)

Pierwszy raz popisała się swoimi możliwościami wokalnymi w wieku trzech lat, prezentując przed liczną rodziną swój repertuar. Zapisana została na lekcje śpiewu w wieku sześciu lat. Uczęszcza na lekcje klasycznego śpiewu z Josephem Shorem.

Alexz nagrała całą płytę zatytułowaną "Weight" przynależąc do Epic Records. W związku ze zmianą dyrektora generalnego spora część artystów została zwolniona ze swoich kontraktów i Alexz była jedną z nich. Ostatnio mówiło się o tym, że na płycie miało być 13 a nie 10 piosenek. Podczas kontraktu Alexz nagrała sporo materiału, który co jakiś czas wycieka. Fani piosenkarki wciąż czekają na takie utwory jak: "Echo", "Zeppelin" czy "Missing".


Pierwszym singlem z solowej płyty Alexz zatytułowanej "Voodoo" jest "Trip Around The World", do którego Alexz nagrała teledysk w połowie stycznia 2010. Premiera singla odbyła się 2 lutego 2010, a albumu 30 marca.

Voodoo: Reloaded to zremiksowana przez Demo Castellona płyta "Voodoo". Wielu fanów Alexz uznało to za sprzedanie się i kompletny niewypał. Singlami były "Boogie Love (The Demilition Crew Remix)" oraz "Look At Those Eyes (The Demolition Crew Remix)"

Po tym jak wyciekły takie piosenki ("All because of you", "Guns and Roses", "Alice in Wonderland", "Saints rush in", "Higher ground" oraz dema "Running with the devil", "Swallowed" oraz "Chicago") Alexz postanowiła wydać płytę "The Basement Recordings", która zawierała dema jej piosenek. Część z niewydanego albumu "Weight", "Voodoo", oraz jej wersje trzech piosenek z Gwiazdy od zaraz.

W 2012 Alexz wydała płytę "The Basement Recordings 2", która zawierała długo oczekiwane przez fanów piosenki "Shianne" oraz "Crawl". Reszta była kompletnym zaskoczeniem.

W 2012 Alexz wydała także EP "Skipping stone", które zawiera bardzo osobiste piosenki. Jak przyznaje sama Alexz pisząc je nie planowała, że kiedykolwiek ujrzą one światło dziennie. Ciekawa jest piosenka "Skipping stone" napisana wspólnie z Jimmym Robbinsem, z którym była wtedy związana. Opowiada ona o złamanym sercu oraz końcu związku. Alexz nie spodziewała się, że dokładnie to samo przydarzy się jej kilka miesięcy później. Pierwszym singlem EP została piosenka "Skipping stone" (teledysk z udziałem Jimmy`ego Robbinsa nakręcony został w mieszkaniu Alexz na Brooklynie). Drugim singlem jest piosenka "Walking". Teledysk do niej został nakręcony przy statyście fanów Alexz w Central Parku w Nowym Jorku. Podczas jednej z sesji #askalexz któryś z fanów spytał czy będzie jeszcze jeden singiel EP. Alexz powiedziała, że tak i że prawdopodobnie będzie to "Give me fire". Plany te nie zostały jednak zrealizowane.
Na początku września ukazał się remix piosenki "Give me fire" stworzony przez Roberta Luxa. Wielu fanom ta próba ponownie nie przypadła do gustu. Alexz wytłumaczyła, że piosenka i tak zostałaby zremiksowana, a ona chciała mieć nad tym kontrolę, powiedziała też że remix jej się podoba. Wyjaśniła również dlaczego wybrała tą piosenkę. Jest ona najbardziej popową, rytmiczną piosenką na EP więc najlepiej się nadawała.

Podczas kampanii na Kickstarterze Alexz zebrała 67 000 dolarów na trasę koncertową(jej celem było 30 000, które zebrała już po pierwszych kilku godzinach akcji). Reszta miała być przeznaczona na nagrania nowego albumu.

5 grudnia wydany został album "Live from the Skipping Stone Tour", niedługo premierę będzie miał także dokument z trasy. Zakupić można także album ze zdjęciami z pierwszej trasy koncertowej Alexz.

Alexz planowała w listopadzie lecieć do Londynu, jednak zrezygnowała z tych planów. Udostępniła fragmenty dwóch nowych piosenek "Shine your light/Never gonna be this young" oraz "(My) Heart/Candy Canes". W wideo, które udostępniła po huraganie możemy usłyszeć fragment wersji studyjnej piosenki "Lighthouse". Jednak Alexz przyznała, że ta piosenka nie pojawi się na jej nowym nagraniu.

Bleu i Alexz nagrali wspólnie na jego płytę piosenkę "From the bottom of my heart", której części można posłuchać na yt-owym koncie Bleu. W zamieszczonym fragmencie Alexz śpiewa między innymi: "z głębi mego serca| coś takiego jak miłość nie istnieje| serce pompuje tylko krew".

Alexz planuje wydać w 2013 roku (najprawdopodobniej w pierwszym kwartale) nowy album, którego producentem jest James Lewis, który miksował jej EP.

1. So weird (1999)

2. demo CD (unreleased) (2002)

3. Songs from Instant Star (2005)

4. Songs from Instant Star 2 (2006)

5. Songs from Instant Star 3 (2007)

6. Songs from Instant Star 4 (2008)

7. Weight (unreleased) (2009)

8. Instant Star: Greatest Hits (2009)

9. The Basement Recordings (2011)

10. Voodoo: Reloaded (2011)

11. Skipping Stone EP (2012)

12. Live from the Skipping Stone Tour (2012)

13. The Basement Recordings 2 (2012)

14. Songs From Blue (2014)

15. Let 'Em Eat Cake (2014)

16. Heart EP (2014)

17. Live From A Stranger Time (2018)

18. Still Alive (2020)

tekstowo.pl
2 011 723 tekstów, 18 315 poszukiwanych i 590 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności