1 844 208 tekstów, 17 415 poszukiwanych i 907 oczekujących
Alborosie
alborosie

Jak dziecko przechodzi z Marsala w Mediolanie , a po 14 latach przeniósł się do Włoch , gdzie rozpoczął swoją muzyczną karierę.

Przejście młodego Alberto z Mediolanu do Bergamo zbiega się z przejściem od pasji do Heavy Metalu ( Metallica , Slayer , Scorpion ), z pasją do muzyki reggae ( Bob Marley & The Wailers , Peter Tosh , Spears Płonące , Kultura , Upsetters ), zazwyczaj z której zawsze był najbardziej wpływowym.

W Włoszech jest najlepiej znany z tego, iż część Reggae Bilety państwowych , z Bergamo reggae grupy, Alberto D'Ascola (wówczas znanego pod pseudonimem Stena) był liderem i głos. Z RNT, Stena sprzedaje około 200.000 egzemplarzy w ciągu roku z zespołu i uczestniczy w Reggae Sumfest , jednym z największym festiwalu reggae, który odbywa się co roku w Montego Bay na Jamajce .

W 2000 opuścił zespół, zamyka wytwórnię agencję założył i scuccessivo roku również zdecydował się opuścić Włochy i Włochy i "podążać za duchem" w podróż, aby odkryć korzenie muzyki reggae i kultury Rastafari , i osiadł na stałe w Jamajce w Kingston .

Alberto D'Ascola przybywa na Jamajce z tylko $ 2000, towarzyszy Alex Soresini , perkusisty i byłym członkiem Reggae Bilety Narodowego, podczas jego krótkiego pobytu skorzystać z tej okazji do współpracy ze swoim przyjacielem do projektu Adelante , aw międzyczasie będzie W tym czasie Albert D'Ascola oficjalnie zmienił pseudonim z Stena w Alborosie.

Dzięki jego kontakt i współpracownik włoskiego zamieszkałe w Jamajce jest w stanie nawiązać więź zaufania z producentem i rekordowo Jon Baker (były członek Island Records, wytwórni, która dała rozgłos do Boba Marleya w świecie), Alborosie rozpoczął współpracę z nagraniowe Geejam Studios w Port Antonio , a w tym samym czasie, on poświęcił się badaniu bełkot jamajski.

Po pierwszych trudności, dobrze pasuje do muzycznej tkaniny Jamajce i stolica Kingston początkowo stworzenie podstaw dla innych artystów, stając się znany, a zarabiać szacunek i poważanie. Po kilku latach zdecydował się rozpocząć karierę solową, a we współpracy z Jon Baker założył niezależną wytwórnię Forward Recordings , studio nagrań tylko Kingston . Okazał się wielkim sukcesem, nie tylko na Jamajce, z indywidualnym zielarz (7 "najlepiej sprzedającym się w Anglii) i Kingston Town .

Jego utwory grane są przez Sound System z całego świata, na wyspie zdobył szacunek i umiejętności jako artysta i producent doprowadziło go do współpracy ze znanymi artystami reggae, i inne, takie jak Gentleman , Sizzla , Mykal Rose , Jah Cure , Luciano , Ky-Mani Marley , Anthony B , Poul , Buju Banton , Pam Hall , Łatwe Ogień , Verrospia , Boo Boo Vibration , Fyah i wiele innych.

Wśród jego produkcje to początkowa riddim XXL, podstawa Dancehall, na których wykonywane, jak również sam Alborosie (z "Gal Dem") znanych artystów, takich jak Beenie Man , Lust , poczta głosowa , Tanto Metro & Devonte i Sizzla .

Jego pierwszy singiel Dash Me Away został wydany w 2003 roku i jest uważana za jedną z podstaw muzyki reggae, a jego pierwszy solowy album, zatytułowany Dusza Pirate , jest wydany we wrześniu 2008 roku pod marką Forward Recordings . Mimo że ogłoszono, że zostanie wydany na historycznych wytwórni Greensleeves Records [2] to nie było tak, ponieważ artysta zdecydował chcesz opublikować, tak jak w przypadku jego pierwszego singla, także jego pierwszy album pod własnym etykiecie potwierdzające autentyczność i niezależność ich pracy. Ten pierwszy album został wydany w bardzo późno w porównaniu do tego, co zostało ogłoszone, a poprzedziła wersji limitowanej rozdany podczas europejskiej trasy, w szczególności Sunsplash Rototom .

Album Pirate Dusza jest otwarta wzrastający z jednego z najbardziej udanych deejay reggae na świecie: David Rodigan .

W 2008 wytwórnia Greensleeves Records powstała w Londynie w 1975 przez Chrisa Cracknell i Chris Sedgwick, została nabyta przez VP Records wydała albumy znanych artystów, takich jak Eek-A-Mouse, Yellowman, Anthony Johnson, Shabba Ranks, Gregory Isaacs, Sizzla, Dennis Brown, Elephant Man, Chezidek, Vybz Kartel i innych historycznych producentów reggae, dancehall, mimo przejęcia Greensleeves Records utrzymała swoją autonomię.

W 2009 roku Alborosie zamyka swoją wytwórnię, Forward Recordings , przekształcając stare studio nagrań w bazie danych i tworzy swoje przedstawienia w Sheng Studio Yeng etykiecie rozpoczętego I-oko z singlem "Ona cię nie lubię" .
Alborosie podczas tego samego koncertu

W 2009 ponownie Alborosie we Włoszech iw Europie poprzez ekskluzywne z przystankami niepublikowane, wspierany przez Sheng Klanu paśmie Yeng przedstawić swój nowy album " Escape from Babylon ", który zostanie wydany w czerwcu tego samego roku, składa się z 16 ekskluzywnych utworów i rozsławiona współpracę np. Gramps Morgan z Morgan Heritage .

" Ucieczka z Babilonu "to debiutancki album Alborosie dla Greensleeves Records , choć w tej etykiety artysta musiałby publikować inne jego poprzednie produkcje. Cel, który stanowi zwieńczenie jednej z ikon w historii muzyki reggae, a także piosenkarz i producent powiedział.

Pierwsze miesiące 2010 roku Alborosie zaangażowany w światową trasę koncertową, która zawiera daty w Meksyku i siedem niepublikowanych daty w Kalifornii.

W połączeniu z jego podróży w "Państwie Złotego" Alborosie będzie ponownie opublikowała Album Ucieczka z Babilonu uaktualniony i przemianowany w Ucieczka z Babilonu do Królestwa Syjonu , która różni się od poprzedniej wersji z dodaniem czterech utworów: Królestwo Zion, Out Steppin '( cover ) duet z Davidem Hinds (historyczny przywódca reggae zespołu Steel Pulse i zdobył nagrodę Grammy w 1986 roku, który śpiewał oryginalną wersję zawarte w albumie Earth Crisis of 1984), oraz dwa utwory wcześniej niepublikowane: Blue Movie Boo i Rub Dub Styl.

W lipcu 2010 został wydany Dub Clash , album w całości nagrany i zmiksowany w Kingston ( Jamajka ), dedykowany producentem King Tubby , uznawane przez Alborosie - ". najbardziej niesamowity producent kiedykolwiek żył, mój mistrz"

W 2011 nieznane osoby, których twarze udało się przeniknąć do studia gdzie Alborosie kończył swój nowy album 2 Times Revolution i ukraść wszystkie utwory zdeponowany przez artystę, który w marcu tego samego roku poniósł konsekwencje działania Piractwo przez anonimowego użytkownika, prawdopodobnie w związku z kradzieżą, która wydaje i sprzedaje nielegalnie i bezprawnie sieci wszystkie utwory na płycie, które miały jeszcze opublikowane, jako niekompletne i brakuje ostatecznego masteringu. [3] W ' czas jak teraźniejszości, gdzie szaleje od kilku lat poważny kryzys w branży muzycznej, działanie to spowodowało poważną szkodę dla artysty, jego pracowników i wytwórni Greensleeves Records , który umożliwił roletę album World. Został otwarty w następstwie dochodzenia w sprawie, a dochodzenie do dnia dzisiejszego, pomimo pewnych doświadczeń i sygnalizacji zewnętrznych, nie były w stanie prześledzić winnych. Założono możliwość konkurencji, w których sprawcami byli w kontakcie z pewną osobowością w związku z tym samym Alborosie.
Album został zakończony z powodzeniem wydany w tym samym roku, a dzięki dokładnej sieci monitoringu w okolicy i zostały one zablokowane na sprzedaż upowszechniania i nielegalny i było możliwe odzyskanie skradzionych elementów opracowywanych do ' artysta.

We wrześniu tego samego roku został zaproszony do udziału w MOBO (Music of Black Origin) Nagrody w kategorii "Best Act Reggae 2011", który jest najwyższy światowy uznanie uwagę wybitnych artystów reggae w czarnej muzyki podczas rok bieżący.
Alborosie, wieść powiedział: - "wielka satysfakcja po 20 latach muzyki", a później na scenie triumfuje w Glasgow zdobywając prestiżową świat znany jako wielkich artystów takich jak Nas , Damian Marley , Mavado , Khago , stając pierwszy biały artysta zdobyć nagrodę poświęconą czarnej muzyki i poświęcenia zdecydowanie jeden z największych propagatorów i ikona świata reggae.
Ciekawostki

1. Rough Tune (2007)

2. Soul Pirate (2008)

3. Soul Pirate: European Tour 2008 Limited Edition (2008)

4. Escape From Babylon (2009)

5. Escape From Babylon to the Kingdom of Zion (2010)

6. 2 Times Revolution (2011)

tekstowo.pl
1 844 208 tekstów, 17 415 poszukiwanych i 907 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności