Teksty piosenek > A > ADHD Syndrom > O zespole
2 481 807 tekstów, 31 584 poszukiwanych i 308 oczekujących
ADHD Syndrom
adhd_syndrom

ADHD Syndrom - podhalański punk rock bez pierdolenia!
To ciągle świeża, punkowa krew na krajowej scenie niezależnej. Grupa pochodzi z Podhala gdzie od dawna cieszy się sporą popularnością, sięgającą obecnie zdecydowanie dalej za sprawą debiutanckiego albumu z 2009 roku - zatytułowanego nieco przewrotnie - „Grzeczna młodzież”. Płyta nagrana została w czasie gdy muzycy byli jeszcze nastolatkami i zaprezentowała ten młody band w 13 energetycznych i przebojowych kompozycjach, które wniosły sporo nowej energii na krajową scenę punk.

Na pierwszej płycie podhalańskich punków z ADHD SYNDROM próżno szukać góralskich przyśpiewek czy folkowych wstawek, ale za to bez problemu znajdziemy na niej równie porywający, tradycyjny punk, streetpunk i ska zagrane według najlepszych wzorców gatunku. Ostre, siarczyste i melodyjne utwory doskonale uzupełniają spokojniejsze fragmenty w stylu ska, a tekstowe wycieczki w stronę polityków, deklaracje swobody wyboru czy pęd do zabawy potęgują dodatkowo energię jaka jest jedną z najlepszych wizytówek tej płyty.
Od czasu wydania debiutanckiej płyty grupa aktywnie koncertuje, pojawiając się na scenie m.in. u boku Dezertera, The Analogs, Bulbulators, Apteki, Eye For An Eye, Active Minds, Loikemie i wielu innych tuzów sceny niezależnej i sceny punk. ADHD Syndrom zagrali także się na kilku festiwalach (m.in. Slot Art. Festiwal, Rock Na Bagnie, Good Night White Pride, Ferment Fest…), a także na dwóch edycjach M.E.B.P. Fest – festiwalu, który sami muzycy organizują w rodzinnych Maniowach na Podhalu.
Poza albumem „Grzeczna młodzież” nagrania zespołu pojawiły się na licznych składankach, w tym dwukrotnie na płycie dołączonej do „Garażu”, najstarszego i jednego z najbardziej znanych magazynów punkowych w Polsce, a zespół z powodzeniem zaistniał w świadomości fanów punk rocka zdobywając sobie coraz szersze uznanie.

Od początku działalności ADHD Syndrom związani są ze szczecińska wytwórnią Jimmy Jazz Records i także u boku tego wydawcy zaatakują fanów nowym albumem. Krążek „Nic się nie zmienia” dotrze do fanów jesienią 2011 roku, wzbogacony o bonusową płytę DVD zawierającą występ kapeli na żywo oraz będzie dostępny na wiecznym nośniku jakim jest winyl.

Data emisji - 15 grudnia 2005
Gatunek - PUNK/STREET/77
Członkowie:
Franek "Szczupły" - Vocal, guitar
Konrad "Pepsi" - solo guitar
Grzesiek "Bojler" - bass
Szymon "Grymas" - drums
Miasto rodzinne - Maniowy
Wytwórnia - Jimmy Jazz Records

1. Grzeczna Młodzież (2009)

2. Nic się nie zmienia (2011)

tekstowo.pl
2 481 807 tekstów, 31 584 poszukiwanych i 308 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności