1 840 035 tekstów, 17 442 poszukiwanych i 517 oczekujących
21 Savage
21_savage

She’yaa Bin Abraham-Joseph znany pod pseudonimem 21 Savage to urodzony w Londynie 22 Października 1992 Amerykański raper pochodzenia Dominikańskiego i Haitańskiego ze Wschodniej Atlanty gdzie przeżył praktycznie całe swoje dzieciństwo jako nielegalny imigrant.

Swoje pierwsze projekty "The Slaughter Tape", "Free Guwop" i "Slaughter King" wypuścił w 2015 roku. Na "Free Guwop" znajduję się track który znacząco go wybił pod tytułem "Red Opps".

W 2016 She'yaa dostał się na tamtoroczną listę XXL Freshman oraz wydał pierwszy projekt z producentem Metro Boomin pt. "Savage Mode" na którym znalazły się jego pierwsze dwa hity - "X" z jednym z najbardziej znanych graczy z Atlanty, Future oraz "No Heart"

2017 był dla 21 Savage jeszcze lepszym rokiem, wydał on wtedy kolejny projekt z Metro Boominem pod tytułem Without Warning tym razem poza Metro wraz z drugim najważniejszym członkiem Migos - Offsetem oraz swój debiutancki album pod tytułem "Issa Album". Oba projekty miały dużo hitów jak "Bank Account", "Nothin New", "Whole Lot", "Numb" czy "Bad Business" z "Issa Album" oraz "Choppa Hate N****as", "Ghostface Killers" ft. Travis Scott, "Rap Saved Me" ft. Quavo z "Without Warning" (mimo iż "Ric Flair Drip" solo od Offseta było z tego projektu najpopularniejsze).
W 2017 wyszedł też kawałek który utorował mu drogę do mainstreamu na dobre, czyli jego gościnny występ u Posta Malone na kawałku Rockstar który był można powiedzieć rapowym kawałkiem roku 2017 zarówno jak i części 2018.

W 2018 21 wypuścił przełomowy dla swojej kariery album pod tytułem "I Am > I Was" który praktycznie w całości stał się hitem i gościnnie wystąpiły na nim ważne dla trapu oraz jak i rapu w całości osobistości jak J.Cole, Childish Gambino, Project Pat z legendarnej Three 6 Mafii, Post Malone, Travis Scott czy ScHoolboy Q. Artysta zaprezentował na tym krążku coś więcej niż dobre brzmienie - znalazły się na nim porządne teksty o które artysta wcześniej nie dbał (w trapie nie są one ważne) co otworzyło mu drzwi do szerszej publiczności.

Na początku roku 2019 21 Savage miał problemy ze swoim nielegalnym pobytem w Stanach, ponieważ aż od przybycia na stałe do Atlanty z Londynu jako dziecko nie był on obywatelem Ameryki. Siedział przez to przez pewien czas w więzieniu dla nielegalnych imigrantów, lecz po głośnym odzewie czarnej i rapowej społeczności 21 wypuszczono i stał się on legalnym obywatelem Ameryki (z drobną pomocą prawną od Jay'a-Z). Na dzień dzisiejszy artysta zapowiedział że tworzy drugie części swoich dwóch albumów z Metro Boomin. Najprędzej możemy spodziewać się Without Warning 2 z Metro Boomin i Offsetem, później artysta zaplanował Savage Mode 2. O kolejnym albumie solowym nic na razie nie wiadomo.

1. Free Guwop (2015)

2. Slaughter King (2015)

3. The Slaughter Tape (2015)

4. Savage Mode z Metro Boomin (2016)

5. Issa Album (2017)

6. Without Warning z Metro Boomin i Offsetem (2017)

7. I Am > I Was (2018)

tekstowo.pl
1 840 035 tekstów, 17 442 poszukiwanych i 517 oczekujących

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!


Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności