tekstowo.pl
1 463 073 tekstów w serwisie, 13 934 poszukiwanych i 572 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Vanessa Mae
Fanów: 11
Zobacz teksty piosenek >
vanessa_mae
O wykonawcy Płyty

Vanessa-Mae (chin.: 陈美; pinyin: Chén Měi), właściwie Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson (ur. 27 października 1978 w Singapurze) – brytyjska kompozytorka i skrzypaczka, wykonawczyni zarówno muzyki poważnej jak i pop. Połączyła te style tworząc muzykę zwaną "violin techno-acoustic fusion".

Urodziła się tego samego dnia co Paganini (196 lat później) w Singapurze otrzymując narodowość chińską. Matka narodowości chińskiej, ojciec - Taj. Po rozpadzie małżeństwa, matka wyszła za Brytyjczyka - Grahama Nicholsona. Z czteroletnią Vanessą przeprowadzili się do Londynu, gdzie Vannesa otrzymała obywatelstwo brytyjskie. Naukę muzyki rozpoczęła w 1982 roku, w wieku 3 lat, od lekcji gry na pianinie. Dwa lata później, w 1984 roku, udzielono jej pierwszych lekcji muzyki na skrzypcach. W 1989 roku dała swój pierwszy koncert symfoniczny w filharmonii z towarzyszeniem orkiestry (miała 11 lat). Pierwszą międzynarodową trasę, u boku the London Mozart Players in Mozart Bicentenary, rozpoczęła w roku 1991 w wieku 13 lat. Jest najmłodszą znaną solistką, która nagrała koncerty skrzypcowe Czajkowskiego i Beethovena - w wieku 13 lat. W okresie dojrzewania zerwała z tradycyjnym, klasycznym stylem i zyskała rozgłos m.in. dzięki swojemu widowiskowemu stylowi gry. Pojawiła się w wielu muzycznych nagraniach filmowych, szokując ekstrawaganckim ubiorem. Zobaczyć ją można było m.in. w teledyskach Janet Jackson promujących jej album The Velvet Rope. W ogłoszonym w roku 2007 rankingu na Najbogatszych Artystów Muzycznych do Lat Trzydziestu w Wielkiej Brytanii Vanessa Mae zajęła 1. pozycję.

Brak dyskografii tego artysty

Edytuj dyskografię >>

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności