tekstowo.pl
1 030 628 tekstów w serwisie, 10 092 poszukiwanych i 793 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Paddy Kelly
Fanów: 26
Zobacz teksty piosenek >
paddy_kelly
O wykonawcy Płyty

Michael Patrick (Paddy Kelly) przyszedł na świat jako trzecie od końca dziecko Daniela i Barbary. Gdy miał 5 lat na raka zmarła jego matka, później Patrickiem opiekowały się siostry.

Już w wieku czterech lat Paddy uczestniczył w wielu występach The Kelly Family. Kiedy miał sześć lat, był już stałym członkiem zespołu. Pierwszym instrumentem, na którym nauczył się grać, była fujarka. W wieku ośmiu lat zaczął grać na gitarze, później doszły do tego jeszcze: bas, instrumenty klawiszowe, lira i perkusja. Dokonuje wstępnego doboru repertuaru - jego zdanie w kwestiach merytorycznych bardzo się liczy. Ma swój udział w produkcji albumu Over The Hump. Jest autorem piosenki An Angel, dzięki któremu The Kelly Familly zaistnieli w świecie show biznesu.

W marcu 2003 wydał swój pierwszy solowy album In Exile.

W wieku 17 lat zarządzał rodzinnym interesem Kellych i był szefem Firmy KELLIFE. Oprócz zainteresowań muzycznych jego pasją jest malowanie.

W 2000 roku przeżył załamanie nerwowe. Śpiewająca rodzina zawiesiła koncertową działalność. Szukając odpowiedzi na egzystencjalne pytania Patrick trafił do Lourdes, a później do Medziugorie. Po pewnym czasie zdecydował się wejść na ścieżkę życia konsekrowanego. Paddy Kelly przyjął imiona John Paul Mary i przebywa w zgromadzeniu św. Jana we Francji.

1. In Exile (2003)

Komentarze (1):

kellyska 25 lipca 2012 18:10
(0) + -
Paddy Kelly jest świetnym muzykiem i ma fantastyczny głos. :-)
Jest świetny jak gra z rodzeństwem i jak gra solo.

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ