tekstowo.pl
1 067 113 tekstów w serwisie, 10 390 poszukiwanych i 884 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Nightwish
Fanów: 1026
Zobacz teksty piosenek >
nightwish
O wykonawcy Płyty

*1996*
Lipiec, 1996 roku. Na wyspie pośrodku jeziora Pyhäjärvi w Kitee we mgle płonie ognisko. Wtedy to, o północy, Tuomas Holopainen wpadł na pomysł stworzenia projektu, który miał grać atmosferyczną „nastrojową muzykę”. Night Wish – nocne życzenie… Niedłuo później pomysł zaczyna się realizować, a do zespołu dołączają gitarzysta Erno "Emppu" Vuorinen i wokalistka Tarja Turunen.

*1997*
Pomysł Holopainena nabiera formy w zaledwie kilka miesięcy i pierwsze demo zespołu pojawia się na początku 1997 roku. Opinie ludzi z zewnątrz są powściągliwie pozytywne.
Do zespołu dołącza perkusista, Jukka Nevalainen. Gitara akustyczna zostaje zastąpiona przez elektryczną. Po kilku tygodniach ciężkich prób grupa wchodzi do studia. W kwietniu powstaje demo zawierające siedem piosenek.
Piosenki zwracają uwagę wytwórni Spinefarm Records, która proponuje zespołowi kontrakt. Latem, Nightwish nagrywa cztery kolejne piosenki.
Debiutancki album Angels Fall First zostaje wydany w październiku. Krążek zyskuje 31 pozycję na fińskiej liście przebojów, podczas gdy singiel The Carpenter podbija pierwszą dziesiątkę.
W sylwestra Nightwish gra swój pierwszy koncert w Huvikeskus, w Kitee, na którym pojawia się ponad 400 osób.

*1998*
Po debiutanckim pojawieniu się na żywo, Nightwish gra tylko kilka wybranych koncertów, ponieważ obowiązkowa służba wojskowa i studia uniemożliwiają odbycie trasy koncertowej.
Latem, Nightwish rekrutuje stałego basistę, Samiego Vänskę i wspólnie pracują nad nowym materiałem.
Oceanborn, album znacznie bardziej potężny i profesjonalny od ich debiutu, zostaje wydany w dniu 7 grudnia. Zmiksowany przez Mikko Karmilę, który będzie później ich zaufanym sojusznikiem, Oceanborn zyskuje piątą pozycję na fińskich listach przebojów. Ten sukces zaskakuje wszystkich, choć singiel Sacrament of Wilderness podbił już pierwszą pozycję list przebojów singli.

*1999*
Oceanborn zostaje wydany międzynarodowo podczas wiosny, wzmocniony nowym singlem Sleeping Sun, który w ciągu kilku tygodni sprzedaje się w więcej niż 15 tysiącach egzemplarzach w samych Niemczech.
Żywy sezon festiwalowy kończy się szczęśliwie, zważywszy, że zarówno album Oceanborn jak i singiel Sacrament of Wilderness pokryły się złotem. Niedługo potem Nightwish rozpoczyna swoją pierwszą europejską trasę koncertową supportując zespół Rage przez cztery tygodnie listopada i grudnia.

*2000*
Nowe milenium zaczyna się od wzmożonej aktywności gdy Nightwish przez pierwsze tygodnie stycznia nagrywa swój trzeci album. Zespół bierze też udział w konkursie piosenki – Eurowizji. Mimo przewagi głosów publiczności jury dokonuje decyzji ostatecznej: nie chcą by Nightwish reprezentował Finlandię w finale.
Wishmaster zostaje wydany w połowie maja. Zespół świętuje tę okazję koncertem w Ice Hall w Kitee. Album rośnie do numeru jeden w fińskiej liście przebojów i utrzymuje się tam przez trzy tygodnie zdobywając złotą płytę. Wczesnym latem Wishmaster zostaje wydany międzynarodowo i krążek zostaje albumem miesiąca w kilku magazynach, głównie w Niemczech.
Wzmocniony sukcesem Wishmastera, Nightwish rozpoczyna swoją pierwszą światową trasę koncertową gdzie latem występuje przed szalonymi widzami z Brazylii, Chile, Argentyny, Panamy i Meksyku.
Jesienią Nightwish przygotowuje swoją pierwszą europejską trasę i pod koniec listopada leci do Ameryki Północnej by po raz pierwszy zagrać dwa koncerty w Montrealu.
By zwieńczyć gorączkowy rok, Nightwish daje koncert w Tampere nagrany na DVD. Podczas koncertu w Pakkahuone zespół otrzymuje prezent w postaci kilku cennych wspomnień: sprzedaż krajowa Wishmastera zdobywa dla nich platynową płytę.

*2001*
Nie ma przerwy dla Nightwish, ponieważ zespół natychmiast uderzył do studia po fińskiej trasie, na początku roku.
Nightwish gra swój ostatni koncert w tym roku w Nivali, w środku Września, który równie dobrze mógłby być ich łabędzim śpiewem. Zainteresowanie Vänski zespołem słabnie, Turunen spędza coraz mniej czasu z resztą muzyków i pojawia niezliczona ilość problemów. Po zakończeniu trasy Holopainen ogłasza, że historia Nightwish zbliża się ku końcowi.
Podczas jesiennej wędrówki w dziczy Laponii mózg operacji zmienia zdanie: Nightwish będzie kontynuował karierę, ale po dokonaniu kilku zmian. Ewo Pohjola z Spinefarm Records zostaje menadżerem zespołu, King Foo Entertainment zaczyna rezerwować koncerty a Vänskä zostaje zastąpiony przez basistę i wokalistę Marco Hietalę.

*2002*
Nightwish ponownie nabiera pędu gdy w styczniu muzycy zaczęli nagrywanie Century Child. Na początku maja zostaje wydany singiel Ever Dream i zdobywa złotą płytę w Finlandii w dwa dni. Po trzech tygodniach, Century Child zdobywa jeszcze więcej: złoto po zaledwie dwóch godzinach. W Niemczech album pojawia się na 5 miejscu oficjalnej listy przebojów.
Północnoamerykańska trasa w lipcu okazuje się sukcesem z wieloma wyprzedanymi koncertami. Dobra passa kontynuowana jest w Korei Południowej, Rosji i w całej Europie.
Pod koniec tego roku Nightwish robi przerwę, ale muzycy wciąż są zajęci innymi projektami jak Sethian, For My Pain, Trio Niskalaukaus, Altarian, czy Tarot.

*2003*
Nightwish kończy rok głośnymi występami w Niemczech w König-Pilsener Arena, Oberhausen i w Zenith, w Monachium. W końcu zespołowi udaje się zagrać zaledwie kilka fińskich koncertów, ale za to pojawiają się na takich festiwalach jak Bloodstock (Wielka Brytania), Niżu (Holandia) i M'era Luna (Niemcy). Za oceanem grają w takich miejscach jak Nowy Jork, Atlanta, i Meksyk.
Film dokumentalny End of Innocence zostaje wydany na początku października i przez ostatnie miesiące roku zespół nagrywa swój piąty album.

*2004*
Początek 2004 roku szybko przemija w studiu i już w czerwcu zostaje wydany album Once: godzinne muzyczne arcydzieło, które wprowadza nowy posmak do brzmienia zespołu. Brytyjski geniusz, Pip Williams stworzył kilka majestatycznych orkiestrowych i chórowych aranżacji. Do tego muzyk, rodowity Amerykanin, John Two-Hawks pojawia się w utworze Creek Mary's Blood.
Once wspina się na szczyty list przebojów w Finlandii, a także w Niemczech, Norwegii, na Węgrzech i w Grecji. Staje się najpopularniejszym albumem lata w Europie. Pierwszy singiel Nemo poprzedza pozostałe: Wish I Had an Angel, Kuolema tekee taiteilijan, oraz The Siren.
Trasa koncertowa promująca Once rozpoczyna się późnego maja w Kitee w Ice Hall i zabiera Nightwish w podróż przez USA, Południową Amerykę i Europę.

*2005*
Jako że światowa trasa Once krzyżuje się przez Europę w lutym, Holopainen i Hietala robią krótką przerwę i lecą do Finlandii gdzie zostają obdarowani nie mniej niż pięcioma nagrodami na prestiżowej Gali Emmy.
Podczas pracowitego lata, Nightwish pojawia się wraz z takimi gwiazdami jak Iron Maiden i Mötley Crüe. Początek jesieni nie daje zespołowi wytchnienia, gdyż kontynuują wyprzedawanie takich miejsc jak Hammersmith Apollo, Londyn i grają wraz z The Scorpions na arenie w São Paulo. We wrześniu zostaje wydany album z największymi hitami grupy: Highest Hopes: The Best of Nightwish.
Światowa trasa Once kończy się wyprzedanym koncertem w Hartwall Areena w Helsinkach, gdzie ponad 12 tysięcy fanów wypełnia arenę. Ostatni koncert trasy zostaje zarejestrowany na nadchodzącym DVD End of an Era.
Jednakże, rok się jeszcze nie skończył — bynajmniej. Natychmiast po ostatnim koncercie, Tarja Turunen otrzymuje otwarty list podpisany przez wszystkich muzyków z zespołu. Ich przekaz jest prosty: Holopainen, Nevalainen, Vuorinen, i Hietala decydują kontynuować Nightwish bez Turunen. Światowa trasa Once pokazała reszcie zespołu, że współpraca z Turunen oraz jej mężem (a także menadżerem) Marcelo Cabulim stała się niemożliwa.

*2007*
Nagrywanie Dark Passion Play jest kontynuowane w studiu Abbey Road, w Londynie i w Finnovox, w Helsinkach.
Wraz z wydaniem pierwszego singla nadchodzącego albumu Eva, Nightwish ujawnia tożsamość nowej wokalistki. Spośród 2000 zgłoszeń, grupa wybrała Anette Olzon.
Kolejny singiel Amaranth zostaje wydany przed premierą Dark Passion Play zaplanowaną na koniec września. Wielopłaszczyznowy album sprzedaje się w 50 tysiącach kopii jednego dnia w Finlandii.
Podobnie jak Once wprowadziło nowe wpływy do brzmienia zespołu kilka lat wcześniej, Dark Passion Play także wprowadza grupę na nieznane wody: Master Passion Greed jest prawdopodobnie najostrzejszym utworem jaki Nightwish kiedykolwiek nagrał, podczas gdy Last of the Wilds wraz z multi-instrumentalistą Troyem Donockleyem zabiera słuchacza do wrzosowiska szkockich wzgórz.

*2008*
Intensywna, światowa trasa koncertowa promująca album Dark Passion Play jest kontynuowana w pierwszy dzień nowego roku w Helsinkach i zabiera Nightwish w podróż po całym świecie: od Australii do Dalekiego Wschodu, od Ameryki Północnej do Południowej aż do Europy. Nie wcześniej niż pod koniec roku zespół robi sobie zasłużony odpoczynek.

*2009*
Światowa trasa promująca album Dark Passion Play jest kontynuowana w marcu gdy zostaje wydane nowe EP na żywo Made in Hong Kong (and in Various Other Places). Europejskie miejsca koncertowe stały się gigantyczne gdy Nightwish pojawia się na takich arenach jak Ahoy, Rotterdam i Zenith w Paryżu.
Po wiosennej trasie w Stanach i kilku europejskich festiwalach latem, światowa trasa Dark Passion Play (podczas której zespół wystąpił nie mniej niż 200 razy) kończy się wyprzedanym koncertem w Hartwall Areena w Helskinach. Po trasie zespół znika z życia publicznego.

*2010*
Pierwsze miesiące roku są spędzane na pisaniu muzyki i tekstów. W kwietniu Holopainen jest gotów by nagrać wczesne demo nadchodzącego albumu Imaginarium. Podczas gorącego lata Nightwish organizuje swój własny kemping, niedaleko Kitee, gdzie ćwiczą i aranżują materiał na album. Proces ten zajmuje im kilka miesięcy.
Nagrania rozpoczynają się w październiku w Petrax Studio w Holla, w Finlandii. Perkusja, bass i partie gitary zostają ukończone pod koniec roku.

*2011*
Luty zaczyna się eksplozją gdy Holopainen wypowiada następujące zdanie: „Nagrywamy album koncepcyjny gdzie nastroje w piosenkach zmieniają się jeszcze bardziej radykalnie niż kiedykolwiek. Nasz park rozrywki, jego surrealizm i podróże w stylu Burtona/Gaimana/Dalego są niemal gotowe.”
Po nieco ponad tygodniu zespół ujawnia pilnie strzeżoną tajemnicę. Jak oznajmia prasa: „Po cichu, wraz z nachodzącym albumem, Nightwish także pracuje nad filmem. Imaginarium jest muzyczną fantazją opartą na albumie o tym samym tytule i jego 13 piosenkach.”
Nagrania Imaginarium są kontynuowane przez pierwszą część roku w Helsinkach i w Londynie. Po raz kolejny Nightwish zaufał Pipowi Williamsowi z aranżacją orkiestry i chórów. Tym razem znajdować się będzie również dziecięcy chórek wraz z kilkoma nowymi elementami. Po zarejestrowaniu przez Anette Olzon wokali w kwietniu, Mikko Karmila mógł zacząć ostateczne miksowanie albumu.
Późnym latem, Nightwish zmienia pisownię tytułu na Imaginaerum i ogłasza, że nowy album ujrzy światło dzienne w Finlandii późnego listopada. Singiel Storytime zostaje wydany jako przedsmak 75-minutowej jazdy rollercoasterem.
W połowie września Nightwish leci do studia filmowego w Montrealu, gdzie ekipa pracuje nad Imaginaerum. Partie muzyków zostają uwiecznione podczas intensywnego tygodnia.
W tym samym czasie zespół ogłasza ich nadchodzący koncert w Europie, podczas gdy szczegóły fińskiej trasy zostają ujawnione pod koniec października. Światowa trasa rozpocznie się w Los Angeles, 21 stycznia 2012 roku.

*2012*
Mając intensywnie przećwiczone nowe utwory w Notsuri, w Helsinkach, na początku roku, Nightwish poddaje testom swój nowy set podczas "sekretnego", rozgrzewającego koncertu w Key Club, w Los Angeles, 19 stycznia jako "Rubber Band of Wolves".
Wiosna widzi zespół grający na fińskich, ukraińskich, rosyjskich i europejskich arenach, gdzie tysiące fanów może podziwiać masywne Nightwishowe koncerty, pełne wielkich ekranów i spektakularnej pirotechniki. Legendarne miejsca, wliczając w to Hanns-Martin-Schleyer-Halle w Stuttgarcie, w Niemczech, oraz Hallenstadion w Zurychu, w Szwajcarii, mogą pochwalić się pojemnością ponad 10.000 fanów.
Po sezonie festiwalów, w tym występów na Masters of Rock, Nova Rock, Download i Ruisrock, Nightwish wyrusza w Północnoamerykańską trasę, nie zważając na to, że ta część trasy stanie się jedną z najbardziej pamiętnych wędrówek.
Niespodziewany łańcuch wydarzeń rozpoczyna się pod koniec września, kiedy wokalistka, Anette Olzon, zapada w chorobę i zostaje odesłana do szpitala tuż przed koncertem w Denver, CO. Jako, że Nightwish nie chce rozczarować fanów, którzy wypełnili salę koncertową, po krótkiej naradzie postanawiają, że wyjdą na scenę wykonując utwory z pomocą wokalistek z supportu, grupy Kamelot: Elizą Ryd oraz Alissą White-Gluz.
Olzon wraca by przewodniczyć zespołowi podczas jeszcze jednego występu, choć nikt nie może zapobiec końcowi kolejnego rozdziały w historii Nightwisha. Po koncercie w Salt Lake City, 29 września, Olzon i zespół rozstają się.
Sytuacja ta jest wyzwaniem, ponieważ profesjonalna etyka Nightwisha nie pozwala im odwołać pozostałej części trasy w Ameryce Północnej, liczącej jedenaście koncertów. Zespół natychmiast skontaktował się ze swoją starą przyjaciółką, Floor Jansen, która udowodniła swoich wokalnych umiejętności w holenderskiej grupie After Forever.
Następnie zespół wraca do domu niecierpliwie oczekując światowej premiery filmu Imaginaerum by Nightwish w Hartwall Areena w Helsinkach, 10 listopada, gdzie Nightwish gra na wyprzedanej arenie. Pełne sukcesów wydarzenie pozostawia u wszystkich ciepłe wspomnienia. Ponadto wino Imaginaerum oraz soundtrack Imaginaerum - the score stają się dostępne.

*2013*
Nightwish rozpoczyna rok 2013 z wielkim hukiem, wskakując w samolot natychmiast po Sylwestrze by zagrać w Australii i Nowej Zelandii, wymieniając Fińską zimę na ciepłe fale Australii.
Jest podekscytowanie w obozie Nightwish na początku sierpnia, ponieważ koncert podczas Wacken Open Air zostanie nagrany na potrzeby nadchodzącego wydawnictwa na żywo. Ponad 80 tysięcy fanów doświadczyło spektakularnego występu w północnych Niemczech. Tydzień później trasa promująca album Imaginaerum, która trwała 18 miesięcy i liczyła ponad 100 koncertów zostaje zakończona występem podczas festiwalu M'era Luna.
We wrześniu Nightwish staje się bardziej rozpoznawalny w Niemczech, jako że magazyn Metal Hammer przyznał grupie nagrodę za "najlepszy międzynarodowy zespół".
Na początku października fani Nightwish są wstrząśnięci wieścią o nowym składzie: będąc zaakceptowaną przez fanów, Floor Jansen zostaje ogłoszona nową wokalistką, a brytyjski multiinstrumentalista Troy Donockley, który współpracował z zespołem przez lata zostaje jednocześnie potwierdzony jako stały członek zespołu.

Pod koniec listopada zostaje wydane DVD/Blu-Ray Showtime, Storytime, gdzie oprócz spektakularnego występu podczas Wacken Open Air znajduje się dwugodzinny dokument zatytułowany "Proszę, naucz się setlisty w 48 godzin". Wyreżyserowany przez Ville'a Lipiäinena, film pokazuje zespół podczas ich przejażdżki rollercoasterem na trasie promującej Imaginaerum.

* 2014*
Plany: zespół skupi się na pisaniu nowego albumu zaplanowanego na wiosnę 2015, gdy nowa trasa zostanie zaplanowana. Jako przedsmak tego, co nadejdzie zdradzamy, że na nadchodzącym albumie, między innymi, znajdować się będzie najdłuższy utwór w historii zespołu... Niestety,w nagrywaniu najnowszej płyty,oraz w trasie ,która będzie ją promować, nie będzie uczestniczyć perkusista zespołu-Jukka Nevalainen. W opublikowanym przez nich materiale,perkusista tłumaczy swoją przymusową przerwę problemami z bezsennością,które uniemożliwiają mu skuteczną współpracę
z Nightwish. Na nadchodzącym krążku za perkusją zasiądzie Kai Hahto.
źródło (będzie uzupełniane) http://nightwish.pl/zespol/biografia/

1. Angels Fall First (1997)

2. Oceanborn (1998)

3. Wishmaster (2000)

4. Over The Hills And Far Away [EP] (2001)

5. Century Child (2002)

6. Once (2004)

7. Dark Passion Play (2007)

8. Imaginaerum (2011)

9. Endless Forms Most Beautiful (2015)

Komentarze (199):

missfortune
MissFortune 02 października 2012 20:00
(+1) + -
@Verita: tak wiem, na blogu swoim pisała o tym (z DarkPlanet: "Nikt nie spytał, czy nie mam nic przeciwko, by Elize i Alissa zastąpiły mnie podczas tego koncertu. Nie uważam, by była to dobra decyzja i przepraszam wszystkich, którzy przyszli zobaczyć zespół w komplecie, lecz dostali co innego (...) To tylko muzyka. Jak to w życiu bywa, czasem dopada nas choroba i wówczas odwołujemy występy. Rihanna nie poprosiłaby Britney Spears o zastępstwo w razie niedyspozycji. Nie mieści mi się w głowie, że koncert może być ważniejszy od ludzkich relacji w zespole") .
Dlatego też uważam, że takie mydlenie oczu jest nie fair wobec wszystkich - i fanów, i członków zespołu.

stefka98
stefka98 02 października 2012 19:44
(+1) + -
A ten film myślicie, że chociaż go wydadzą?

stefka98
stefka98 02 października 2012 19:36
(+1) + -
To jest już śmieszne. Tarja nie wróci a jeśli to nie będzie to dobrze. Anette była dobra po drugim albumie zaczęła sie wpasowywać w ten klimat, a teraz tak nagle. Koniec. Jak słucham teraz te dwie płyty łzy mi napływają do oczu. Chcę zakończyć coś takiego? Niech nie zapominają że dzięki Anette zyskali fanów. Ja sama poznałam ich dzięki niej. Nie chcę Floor w Nightwishu. Jest dobra ale do nich mi nie pasuje. Niech naprawdę sie rozwiażą. Tuo i Marco mają swoje inne zespoły, a reszta też sobie poradzi. Przynajmniej nie będzie już kłótni Anette czy Tarja. Bo kolejnej nie przezyje co będzie Tarja, Anette i jeszcze ktos? Kto lepszy? Czemu nas fanów dzieli głos wokalistki? Jak to była na oficjalnej stronie, że zakończył sie kolejny rozdział w Nightwishu. dla mnie teraz powinna skończyc się ta cała powieść. Bo ona nie ma juz sensu...

verita
Verita 02 października 2012 19:35
(+1) + -
MissFortune - Moim zdaniem to była decyzja Anette. Gdzieś słyszałam, że czuła się urażona, bo kiedy zachorowała, panowie po prostu znaleźli sobie zastępstwo. W pełni to rozumiem. Potraktowali ją jak podrzędnego członka zespołu...

sonisphere
Sonisphere 02 października 2012 18:59
(0) + -
Floor się wzięła z After Forever (nie słucham, ale kojarzę). Po rozstaniu z After Forever założyła ReVamp.
Jakby ktoś nie wiedział.
Czy śpiewa lepiej od Anette- nie wiem.
Chyba teraz będę miała Nightwish w ...
Już mnie wku*wia to.

missfortune
MissFortune 02 października 2012 17:56
(0) + -
Widzę, że Sonisphere i ja podzielamy zdanie o tymże osobniku.

A co jest dość przerażające to fakt, że niektórzy pytają, skąd się właściwie Floor wzięła, gdzie wcześniej śpiewała i jak można twierdzić, że jest lepsza od Anette.

sonisphere
Sonisphere 02 października 2012 15:18
(0) + -
A niech kończą. Niech każdy pójdzie w swoją stronę. Na pewno każde z nich sobie poradzi, pozakładają swoje inne, zaj*bite zespoły. Bo Nightwish się...wypala? xd

evillie
Evillie 02 października 2012 15:12
(0) + -
Po turze Imaginaerum wydaje mi się, że skończą w ogóle. W jednym z wywiadów z Tuomasem czytałam, że Anette miała ponoć być "finalną wokalistką Nightwish", ale też przed wykopaniem Tarji Tuo mówił, że bez Turunen nie będzie Nightwisha i się rozwiążą, więc nigdy nic nie wiadomo. Byłoby świetnie, gdyby Floor została w Nightwishu, chociaż obawiam się, że to niemożliwe. Ma przecież ReVamp. Szkoda, że Anette odeszła, ale piosenki z Floor wypadają na prawdę dobrze! Są już pierwsze nagrania na yt. Nawet nie wiem, czy nie lepiej niż w wykonaniu Anette. I nie mówię tego dlatego, że nie lubię Anette, wręcz przeciwnie! Życzę jej wszystkiego najlepszego i czekam na jakiś solowy album ;)

sonisphere
Sonisphere 02 października 2012 15:03
(0) + -
Ja myślę, że Tuomas to zwykły...
może i jest geniuszem po względem tekstów, ale czy nie za bardzo się rządzi i myśli że jest najważniejszy w zespole?

missfortune
MissFortune 01 października 2012 23:32
(+3) + -
Czy tylko mnie dziwi wydźwięk tego oficjalnego komunikatu? Tzn. dosłownie dzień czy dwa wcześniej wszelkie notki miały zupełnie inny ton. A teraz z dnia na dzień okazuje się, że wszystko było już od jakiegoś czasu jasne, oczywiste i do przewidzenia, że potoczy się tak, a nie inaczej...
Dość ciekawe, w którą stronę teraz zdecydują się pójść... Bo trochę to trąca zagraniem pod publiczkę - wokalistka nie do konca spodobała się słuchaczom, więc trzeba wymyślić coś, co umożliwi jej w miarę bezbolesne usunięcie z zespołu (nie linczować mnie, naprawdę nie ma nic do Anette, to raczej Tuomasa uważam za ...). Z artystycznego punktu widzenia, powrót Tarji byłby wielkim krokiem w tył, a zajęcie miejsca wokalistki przez Floor uważam za niemożliwe. Właściwie w którą stronę by się nie ruszyli i tak będzie to najprawdopodbniej strzał w stopę, bo to nie w wokalistce leży problem, a raczej w tym, że w zespole panuje ustrój totalitarny, a nie demokracja.

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ