tekstowo.pl
1 456 216 tekstów w serwisie, 13 729 poszukiwanych i 752 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Malice Mizer
Fanów: 60
Zobacz teksty piosenek >
malice_mizer
O wykonawcy Płyty

MALICE MIZER (マリス・ミゼル; Marisu Mizeru) to zespół, którego muzykę trudno jest sklasyfikować. Ich wygląd może zmylić laika, szczególnie jeśli nie miał on wcześniej do czynienia z fenomenem Visual Kei. Podobnie jest z nazwą zespołu, złożoną ze słów "malice" - "'złośliwość" oraz "mizer" - prawdopodobnie od "misery" - "cierpienie", słów które wedle Many i Köziego odpowiadają na pytanie-sztandar które wyznaczało kierunek rozwoju zespołu: 'Czym jest człowiek?'.

Każdy z członków miał swój wkład w uczynienie MALICE MIZER zespołem tak oryginalnym i zróżnicowanym, jednak niekwestionowanym liderem był Mana, ekscentryczny gitarzysta odpowiedzialny nie tylko za ogólne brzmienie grupy, ale także za jej wizerunek. To on wraz z kolegą z poprzedniego zespołu, Közim, w sierpniu 1992 roku utworzyli MALICE MIZER. Wkrótce potem do składu przyjęli basistę Yu~Kiego, a w 1993 roku pierwotny perkusista Gaz zastąpiony został przez Kamiego.

Nie jest do końca jasne czemu pierwszy wokalista, Tetsu, w 1995 roku opuścił zespół. Jedne źródła podają, iż nie spełniał on wysokich oczekiwań Many, inne że to samemu Tetsu nie podobała się teatralność, jaka od zawsze towarzyszyła koncertom MALICE MIZER. Kilka miesięcy zajęło znalezienie jego następcy, następcy, który znaczniej lepiej potrafiłby się wczuć w klimat i odpowiadałby oczekiwaniom grupy. W końcu w październiku 1995 roku przesłuchanie (w formie imprezy karaoke) zadecydowało, iż nowym wokalistą MALICE MIZER został Gackt. Jakiś czas potem Yu~Ki wspominał w wywiadzie, iż Gackt wpasował się w zespół idealnie już od pierwszego dnia, a jednocześnie wniósł do niego wiele własnych pomysłów, które niewątpliwie miały wpływ na znaczny wzrost jakości i różnorodności piosenek a przez to i na wzrost popularności samej grupy.

Już po przejściu na major i wydaniu płyty Merveilles (która zadebiutowała na liście Oricon na drugim miejscu) Gackt postanowił opuścić zespół, aby poświęcić się karierze solowej. Niedługo potem, całkiem niespodziewanie na wylew do mózgu zmarł Kami. Po tej tragedii zespół postanowił przeczekać trochę przed podjęciem ważniejszych kroków, a tymczasem na zwolnione przez Gackta miejsce wysunąć do tej pory wspierającego tylko wokalistę - Klahę, który zaskoczył wszystkich niesamowitą siłą i czystością swego głosu. Pomimo tryumfów, jakie nadal święcili już w czteroosobowym składzie, w grudniu 2001 roku Mana, Közi, Yu~Ki i Klaha postanowili zakończyć swą działalność jako MALICE MIZER i podążyć własnymi ścieżkami.

1. Memoire DX (1994)

2. Voyage ~Sans Retour~ (1996)

3. Merveilles (1998)

4. Bara no Seidō (薔薇の聖堂) (2000)

5. Shinwa (神話) (2000)

Komentarze (0):

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności