tekstowo.pl
1 461 883 tekstów w serwisie, 13 922 poszukiwanych i 628 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
Trzeci wymiar - Teraz śpij
Odsłon: 95315
Przejdź na stronę wykonawcy >
Edytuj tekst Tekst dodał(a): Pablosdj
Dodaj tłumaczenie Tłumaczenie dodał(a): brak
Edytuj teledysk Teledysk dodał(a): ciajus
Poleć:

Tłumaczenie:

Dodaj tłumaczenie
Dołącz do szukających
Tłumaczenia poszukują 2 osoby.

 

REKLAMA

Tekst piosenki:


Szad:
Kiedy patrze w ich źrenice widzę własne odbicie, wspomnienia które iskrzą jeszcze dziś oczy szklą , mały pokój i ja modląc się za cisza ,która była mi najbliższa rzeczą. Bliższą niż ona i niż on , bliższa niż dom gdzie wyrosłem, brak pieniędzy i alkohol niszczą, proste. Ktoś powiedział mi opisz to, to opisuje.Nie wierzysz, to spytaj moją siostrę,ona tez wie.
Też pamięta boazerie na niej czerwień, do dziś pewnie czeka aż ktoś kłótnie przerwie, wiele razy uciekałem stamtąd, uwierz znam to, wiem co czuje dziecko,myśli sobie:"biec!", bo jedyna myślą jest uciec stad.Pamiętam późne popołudnie, 4 piętro ,im wyżej tym smutniej schody, zamek , kuchnie, kiedy tak szedłem nieufnie patrząc czy alkohol cuchnie, wiem jak boli i jak puchnie, jeden Bóg wie o co były tamte kłótnie, dziś nie pałam do nich gniewem, lecz jednego jestem pewien, ten dom to nie był Eden, ilu takich jak ja nie wie, nie dociekam lecz jako dziecko nie widziałem w nich człowieka, wiedz to!
REF.
A teraz śpij(teraz śpij) i zapomnij (zapomnij o tym) co widziałeś, co słyszałeś, co przeżyłeś i pomyśl że to sen, ze to wcale nie działo się, tak będzie lepiej ŚPIJ!!
Nullo:
2 piętro w poniemieckiej kamienicy, piękno ciszy zakłócone, ktoś krzyczy, to sąsiedzi z pietra, mimo ze byłem młody to pamiętam numer drzwi 7, taka tam noc niejedna jak ta, ale do sedna, spałem, lulany przez mamę, dopóki nie słyszałem różnych kłótni, próżnych, których nie rozumiałem. Czy to były omamy? Ze snu zerwany, wlepiałem wzrok zaspany w mówiące ściany. Słyszałem głos kobiety, nadęty, facet krzyczał bez przerwy, miał nerwy, płacz dziecięcy, niewyraźny choć tak wazny dla tysięcy rodziców, tutaj był zbędny, nie jak spirytus i goście. Ja owinięty w pościel myślałem, Bogu ducha winny malec ,po co komu łzy wylane, pytanie za pytaniem, przecież mogłem to być ja, u mnie arkadia, tam impra trwa, huk szkła, łamane krzesła, słyszałem jak prosił, lecz nikt nie przestał.Rano widziałem go pod brama, z podrapana twarzą, siedział na piłce, pamiętam.Na raczkach sińce miał, wspominam chłopca mieszkanie po nim, to pustostan.
REF.
A teraz śpij(teraz śpij) i zapomnij (zapomnij o tym) co widziałeś, co słyszałeś, co przeżyłeś i pomyśl że to sen, ze to wcale nie działo się, tak będzie lepiej ŚPIJ!!
Pork:
Czarne opary nad miastem, niczym mroczny zastęp, zwiastowały burze, jeszcze ja wpatrzony dłużej, w taniec lisci na wietrze oderwał mój wzrok, chłopak w prującym się swetrze chciał schować się przed deszczem, a światło latarni świeciło tuz nad nim, zgadnij skśd spadły pierwsze krople. Widziałem sine policzki całe wilgotne, na nich słone sople, a w nich utopione strach i smutek, miałem zapytać po co nocą jak wyrzutek stoi pod drzewem, lecz chyba zabrakło mi odwagi, nie wiem. Cicho jak złodziej dalej siedziałem w samochodzie, i patrzyłem zza szyby na żywy obraz, na bezbronne dziecko i nikogo by strzec go, na jego brudne dłonie i na ubranie na zapłakanie, niewinne powieki, miał wypieki pomimo chłodu, z powodu głodu zapadnięte policzki. Czemu nie wraca do domu, jak myślisz?
REF.
A teraz śpij(teraz śpij) i zapomnij (zapomnij o tym) co widziałeś, co słyszałeś, co przeżyłeś i pomyśl że to sen, ze to wcale nie działo się, tak będzie lepiej ŚPIJ!! (2x)

 

Poznaj historię zmian tego tekstu
Drukuj tekst
Autor:

(brak)

Edytuj metrykę

Komentarze (12):

leechdemon
leechdemon 24 maja 2017 00:38
(0) + -
Ciężko zamknąć tę piosenkę w hasłach "piękna", "super" czy też nie. Ta piosenka jest po prostu prawdziwa i na pewno wyciśnie łzy z każdego, kto może się z nią zidentyfikować.

panizima
PaniZima 17 stycznia 2013 11:44
(+1) + -
Fajnie się kończy :)

elwiraselma
elwiraselma 27 maja 2012 01:24
(+2) + -
Bardzo fajna piosenka, podoba mi się bardzo,bardzo. A wam?

ola310kc
Ola310kc 11 października 2011 14:23
(+1) + -
super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pamelita1
pamelita1 14 września 2011 22:03
(+1) + -
eee.po pierwsze zły tekst jest ja wiem lepiej a wgl wspaniała muza...

ilonabucon
ilonabucon 11 września 2011 10:41
(0) + -
Zajebista :D.

camciaa
Camciaa 27 czerwca 2011 16:41
(+2) + -
Pięknaa :)!!!!!!!!!!

ingusia254 10 listopada 2010 20:41
(+4) + -
Sorry, ale ile lat ma osoba, która to tutaj dodała? - . -
Nie wiesz, że pisze się "wiedz to", a nie "wiec to" , "która była mi najbliższą rzeczą" a nie "rzeczom" .
Mam radę - naucz się najpierw gramatyki,a później próbuj coś dodawać tutaj.


Piosenka cudowna, aż zbyt prawdziwa.

October 20 października 2010 09:03
(+1) + -
Po co komu łzy wylane pytanie za pytaniem...nie zjadaj tekstu>

October 07 października 2010 08:40
(+2) + -
Nie pisze sie w piosenkach "sieeee" to po pierwsze a po drugie powinny być zawarte w tekście słowa równoległe np(teraz śpij) na tym opiera się refren tej piosenki..... piosenka dobra mówi prawde o tym że się boimy kogoś zapytać co sie stało a więc boimy sie prawdy... Pradw o polskiej rzeczywistości..:/

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ Polityka prywatności