tekstowo.pl
1 205 839 tekstów w serwisie, 11 296 poszukiwanych i 1 558 oczekujących
wyszukiwanie zaawansowane >
Przeglądaj wykonawców na literę
John Lennon - Imagine
Odsłon: 911742
Przejdź na stronę wykonawcy >
Edytuj tekst Tekst dodał(a): marttina
Edytuj tłumaczenie Tłumaczenie dodał(a): marttina
Edytuj teledysk Teledysk dodał(a): CrystalCherry
Poleć:

Tłumaczenie:

Pokaż tłumaczenie
Wyobraź sobie, że nie ma Nieba
To łatwe, jeśli spróbujesz
Ani piekła pod nami
Ponad nami tylko niebo
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Żyjących chwilą

Wyobraź sobie, że nie istnieją państwa
Nietrudno to zrobić
Nic, za co można zabijać lub umierać
I żadnej religii
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Żyjących w pokoju

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością

Wyobraź sobie świat bez własności
Ciekawe, czy to potrafisz
Nie potrzeba chciwości ani głodu
Braterstwo człowieka
Wyobraź sobie wszystkich ludzi
Dzielących się całym światem

Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem
Ale nie jestem jedyny
Mam nadzieję, że któregoś dnia do nas dołączysz
A świat stanie się jednością

 

Poznaj historię zmian tego tłumaczenia

REKLAMA

Tekst piosenki:


Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky

Imagine all the people
Living for today
Aha-ahh

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too

Imagine all the people
Living life in peace
Yoohoo-ooh

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man

Imagine all the people
Sharing all the world
Yoohoo-ooh

You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

 

Poznaj historię zmian tego tekstu
Drukuj tekst
Autor tekstu:

John Lennon

Edytuj metrykę
Kompozytor:

John Lennon

Rok powstania:

1971

Wykonanie oryginalne:

John Lennon

Covery:

Elton John, Martina Stoessel, Declan Galbraith, Troye Sivan, Dolly Parton, Avril Lavigne, Lisa Lex, Jack Johnson, Aldrine Guerrero, Drive, Jon Bon Jovi & Richie Sambora, Queen, Hazel Jade, Glee Cast, Emeli Sande, Małgorzata Uściłowska, Katarzyna Cerekwicka, Jacek Poniedziałek, Jennifer Ewbank, Jacek Caba, Jacek Kawalec, Christian Chávez, Fernando Godoy, Jüri Vlassov, Nikos Ganos, Mico da Câmara Pereira, Abraham Mateo

Płyty:

Imagine (SP, 1971), Imagine (LP), Acoustic (CD, 2004)

Ciekawostki:

Utwór znalazł się na 3. miejscu Listy 500 utworów wszech czasów wg magazynu Rolling Stone.

Ten utwór należy do ścieżki dźwiękowej:

Rodzina Osbourne'ów

Komentarze (194):

JimmyPage 07 maja 2016 03:56
(0) + -
@micnac:
Mamy empatię. Doświadczenia pokazały, że małe dzieci, które jeszcze mówić nie umieją, posiadają empatię. Np. pokazywano dzieciom animowany film, gdzie królik był goniony przez drapieżcę. Dzieci wyciągały ręce i brały w opiekę królika, który w ich mniemaniu (słusznym) był tym pokrzywdzonym. To nasza wbudowana cecha, w którą wyposażyła nas przyroda.

A nawet jeśli zakładasz, że dobro i zło jest od boga to... musiało zostać przez niego stworzone. Wyobraź sobie, że jest bóg, ale nie ma dobra i zła. A więc bóg stworzył zło! A jeśli założysz, że dobro i zło istniało mimo boga, że bóg nie miał wpływu na istnienie dobra i zła, to znaczy, że dobro i zło jest uniwersalne i po prostu istnieje. W każdym wypadku nie potrzeba odwoływać się do stworzeń nadprzyrodzonych.

Świat nie ma celu. Nie istnieje żadne prawo przyrody, które nakazywałoby wszechświatowi mieć cel czy sens. A więc mylisz się w swoim podstawowym założeniu. Świat nie ma żadnego celu. Nie wszystko ma swój porządek czy miejsce. na przykład zdeformowane dzieci, które umierają po urodzeniu. No, jeśli uważasz, że taki jest ich cel nadany przez boga...

Twój przykład z komputerem jest głupi. Rozwój wszechświata, owszem, przypomina budowanie komputera, ale nie wirowanie! Zmiany są ściśle ukierunkowane i wyglądają jak mozolne i skrupulatne budowanie kolejnych części komputera. Gdzie ty w przyrodzie widzisz miejsce na przypadek? Przecież ewolucja to żaden przypadek, ale ściśle ukierunkowane zmiany pozwalające dostosować się do zmieniającego się środowiska.

To, że nie można czegoś wytłumaczyć (obecnie) nie znaczy, że dowodzi to istnienia jakiejkolwiek istoty nadprzyrodzonej. Wszak istnienia samego boga nie da się racjonalnie wytłumaczyć, a więc według twojego sposobu rozumowania za istnieniem boga stoi kolejny bóg, a za nim jeszcze inny i tak w nieskończoność! Bo skoro uważasz, że WSZYSTKO musi mieć początek to bóg też. Jeśli zrobisz wyjątek od tej reguły i powiesz, że wszystko musi mieć początek oprócz boga, to równie dobrze możesz powiedzieć, że wszystko musi mieć początek oprócz wszechświata i że ten mógł istnieć od zawsze i nie trzeba wymyślać niewidzialnych czarodziejów.

Pokaż powiązany komentarz ↓

JimmyPage 07 maja 2016 03:46
(0) + -
@micnac:

Mówisz, że bóg jest miłością. A więc po prostu w ludziach, którzy robią złe rzeczy, nie ma miłości. Nie ma w tym roli żadnych nadprzyrodzonych mocy.

Pokaż powiązany komentarz ↓

micnac
micnac 08 kwietnia 2016 07:44
(0) + -
@SithisDagoth: Myślę, że wiara i nauka się wzajemnie nie wykluczają. Ty wierzysz, że nie istnieje istota transcendentna (czyt. Bóg) i ja to szanuję, każdy ma prawo. Ja jednak sądzę trochę inaczej i mam nadzieję, że Ty to uszanujesz. Każdy ma do tego prawo. A jak jest naprawdę jest dowiemy się gdy oddamy ostatni oddech w naszym życiu. Mam nadzieję, że to ja mam rację, a jeżeli nie to cóż wtedy nie będzie już niczego więc co za różnica... pozdrawiam.

Pokaż powiązany komentarz ↓

sithisdagoth
SithisDagoth 07 kwietnia 2016 22:40 (edytowany 2 razy)
(0) + -
@micnac: Gdybyś miałe jakiekolwiek pojęcie o nauce to być może zmieniłbyś zdanie.
Odpowiednia ilość czasu z każdego chaosu zrobi porządek.
Nawet niedawno naukowcom z NASA udało się stworzyć cytozynę, tyminę i uracyl (podstawowe budulce DNA i RNA) w warunkach podobnych to dych panujących w kosmosie, na podstawie pirymidyny (która jest w przestrzeni dosyć powszechna).
Życie powstało wtedy kiedy pierwsza grupa cząsteczek zyskała możliwość samoreplikacji i rekombinacji RNA. Pierwsze organizmy były wielokrotnie mniej złożone od bakterii. Od czasu wybuchu do powstania naszej ziemi minęły tysiąca, jak nie miliony miliardów lat. Czyli nie takie "bum i wszystko ładnie się ułożyło".

Chcesz mi powiedzieć, że w czasie miliardów miliardów lat, na przestrzeni tak wielkiej, że światło z najdalszych jej zakątków jeszcze nie zdążyło do nas dotrzeć. I przy ilości planet większej niż ilość cząsteczek tlenu w naszej atmosferze, nieprawdopodobne jest powstanie życia?

Pokaż powiązany komentarz ↓

micnac
micnac 06 kwietnia 2016 22:40
(0) + -
@SithisDagoth:Czyli cała doskonałość stworzenia powstała z przypadku. Od tak był wybuch i wszystko się pięknie złożyło...? Mało prawdopodobne...

Pokaż powiązany komentarz ↓

sithisdagoth
SithisDagoth 05 kwietnia 2016 23:07
(0) + -
@micnac: Pięć miliardów lat wystarczy by z chaosu i dogodnych warunków stworzyć harmonię.

Nawet wilki mają podstawy zasad moralnych - przecież nie zjadają się nawzajem w stadzie.
Nasze sumienie i wrodzona umiejętność odróżniania zła i dobra to nic innego jak rozwinięcie instynktu stadnego, cecha ewolucyjna, która w dużym stopniu przyczyniła się do przetrwania i rozwoju naszego gatunku.

Nie istnieją rzeczy, które przypisuje się bogu, a których nie da się wyjaśnić w bardziej sensowny sposób.

Pokaż powiązany komentarz ↓

micnac
micnac 22 lutego 2016 12:20
(0) + -
@zUa: Ja jednak uparcie twierdzę, że Bóg istnieje... Dlaczego? A jak wytłumaczyć fakt, że każdy człowiek na ziemi niezależnie czy czarny, biały, żółty. Czy jest mieszkańcem Polski, Rosji, USA czy przysłowiowy murzynek Bambo z buszu ma wypisane w swoim wnętrzu wartości takie jak np. złem jest zabicie człowieka, kradzież itp? Jak wreszcie wytłumaczyć fakt, że świat jest doskonały, że wszystko w nim jest harmonijne, wszystko ma swój cel, swój porządek. Spróbuj rozebrać komputer do części pierwszych, a następnie włóż to do pralki i ustaw wirowanie... efekt, no raczej nie wyjmiesz go złożonego tak samo jak wcześniej. Tak samo jest z całym wszechświatem, nie może on być dziełem przypadku. Człowiek, również nie jest dziełem przypadku... Może nikogo tym nie przekonam, ale w naszym otoczeniu są rzeczy i zjawiska, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć, jeżeli nie założymy, że na początku była istota nadnaturalna-czyt. Bóg. Człowiek z natury jest homo-religiosus.

Pokaż powiązany komentarz ↓

zua
zUa 22 lutego 2016 02:49
(0) + -
@szymek24s: Owe wojny nie były wywołane przez religie, system wierzeń panujący na danym obszarze był od zawsze jedynie pretekstem do wojny. Było tak w przypadku ataków krzyżackich na nasze ziemie tuż przed chrztem Polski, podczas krucjat i przy wielu innych okazjach. Nikt nie oglądał się wtedy na to, czy jest to zgodne z Biblią czy słowami Jezusa, patrząc jedynie na własne interesy, i właśnie przez to mnóstwo wojen powstało i raczej nieprędko się to zmieni.

Pokaż powiązany komentarz ↓

zua
zUa 22 lutego 2016 02:46
(0) + -
@micnac: To nie wina braku religii, a panującego terroru. Gdyby wszyscy ludzie wybrali z własnej woli brak wiary w jakiegokolwiek boga, nie przeszkadzałoby to nijak w posiadaniu moralności, szczęściu i szerzeniu dobra. To nie religie czy ich brak jest zły, źli bywają ludzie.

Pokaż powiązany komentarz ↓

micnac
micnac 21 listopada 2015 12:08 (edytowany 2 razy)
(0) + -
komentarz usunięty

Pokaż powiązany komentarz ↓

Zamknij

Największy serwis z tekstami piosenek w Polsce. Każdy może znaleźć u nas teksty piosenek, teledyski oraz tłumaczenia swoich ulubionych utworów.
Zachęcamy wszystkich użytkowników do dodawania nowych tekstów, tłumaczeń i teledysków!

Reklama | Kontakt | FAQ